نمایشگاه "هم‌نما"، راوی مجموعه گنجعلی‌خان در گذر زمان شد

نذیر کرمان/کرمان نمایشگاه عکس “هم‌نما” روایت مجموعه گنجعلی‌خان کرمان در گذر زمان را در معرض دید عموم قرار داده است. سعید شاهرخی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان صبح امروز ۲۰ آذرماه در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس هم‌نما با اشاره به رتبه‌های برتر استان کرمان در برخی شاخص‌های میراث فرهنگی […]

نذیر کرمان/کرمان نمایشگاه عکس “هم‌نما” روایت مجموعه گنجعلی‌خان کرمان در گذر زمان را در معرض دید عموم قرار داده است.

سعید شاهرخی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان صبح امروز ۲۰ آذرماه در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس هم‌نما با اشاره به رتبه‌های برتر استان کرمان در برخی شاخص‌های میراث فرهنگی اظهار کرد: حفظ، مرمت و بازسازی آثار تاریخی باید جریان‌سازی شود تا مردم نیز مشارکت داشته باشند.

وی از اهمیت اطلاع‌رسانی در آگاه‌سازی آحاد جامعه از ارزش میراث‌فرهنگی سخن گفت و افزود: این نمایشگاه با هدف اطلاع‌رسانی و معرفی مجموعه گنجعلی‌خان برپا شده است.

به گزارش نذیر کرمان، در این نمایشگاه روایت دو زمان یک نما (قبل و بعد از مرمت) از بخش‌های مختلف مجموعه گنجعلی‌خان به نمایش گذاشته شده است.

در نمایشگاه “هم‌نما” ۶۰ قطعه عکس از اواخر دوره پهلوی تا سال ۱۳۶۲ از برخی زوایای بازار، آب انبار، میدان، کاروانسرا، مسجد، موزه سکه(ضرابخانه) مجموعه گنجعلی‌خان و وضعیت کنونی همان زاویه از بنا به نمایش گذاشته شده است.

عکس‌هایی که در این نمایشگاه به معرض نمایش در آمده، از آرشیو اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان تهیه و توسط یکی از عکاسان خبره کرمانی بازآفرینی شده است.

این نمایشگاه از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ آذرماه جاری در باغ موزه هرندی کرمان از ساعت ۹ تا ۱۷ میزبان علاقمندان است.

انتهای پیام
نمایشگاه "هم‌نما"، راوی مجموعه گنجعلی‌خان در گذر زمان شد

منبع: ایـسنا
? نمایشگاه "هم‌نما"، راوی مجموعه گنجعلی‌خان در گذر زمان شد