ناایمنی اماکن آموزشی به اداره کل آموزش‌وپرورش کرمان رسید/استاندار: با این بودجه‌ها امکان توسعه نیست

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه ظهر امروز در کمیته استانی هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کرمان با بیان اینکه ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ساختمان ناایمنی است، اظهار داشت: این ساختمان از سال‌ها پیش این وضعیت را دارد. وی با اشاره به وضعیت فضای آموزشی شهر کرمان، گفت: […]

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه ظهر امروز در کمیته استانی هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کرمان با بیان اینکه ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ساختمان ناایمنی است، اظهار داشت: این ساختمان از سال‌ها پیش این وضعیت را دارد.

وی با اشاره به وضعیت فضای آموزشی شهر کرمان، گفت: سرانه فضای آموزشی شهر کرمان از همه شهرهای استان کمتر است و با اعتباراتی که وجود دارد امکان توسعه این فضا به این سرعت نیست.

استاندار کرمان، افزود: این آمادگی وجود دارد و با شهرداری هم هماهنگی شده که با تغییر کاربری برخی فضاها و هزینه کرد آن در ساخت مدارس فضای آموزشی کرمان افزایش پیدا کند.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: شهر کرمان وضعیت بدتری نسبت به سایر مناطق استان دارد. توسعه فضای آموزشی شهر کرمان باید مدنظر قرار گیرد و این فضا افزایش پیدا کند. این وضعیت مناسب نیست و در برخی از نقاط پرجمعیت شهر کرمان و شهرک‌های این شهر اصلاً مدرسه وجود ندارد که باعث خجالت است.

وی  ادامه داد: ساختمان فعلی آموزش و پرورش استان کرمان قدیمی است، ساختمان ستادی اداره کل آموزش و پرورش باید به ساختمان جدید آن در بلوار ۲۲ بهمن منتقل شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان مکلف شود که با تغییر کاربری ساختمان قدیمی و از محل فروش آن سرانه فضای آموزشی استان را افزایش دهد تا از محل این پول مدرسه ساخته شود.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه برای ساختمان اداری آموزش و پرورش استان کرمان مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است، اظهار داشت: ساختمان فعلی آموزش و پرورش استان کرمان نیز ساختمان قدیمی است که از سوی نهادهای مختلف از جمله ستاد بحران تاکنون سه دفعه نامه برای ناایمن بودن این ساختمان ارسال شده است.

انتهای پیام/۵۱۱/
ناایمنی اماکن آموزشی به اداره کل آموزش‌وپرورش کرمان رسید/استاندار: با این بودجه‌ها امکان توسعه نیست

منبع: تسنــیم
? ناایمنی اماکن آموزشی به اداره کل آموزش‌وپرورش کرمان رسید/استاندار: با این بودجه‌ها امکان توسعه نیست