میزبانی زائران سالگرد شهادت حاج قاسم نیازمند ساخت اردوگاه دانش‌آموزی است

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان عصر امروز به ریاست محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و با حضور رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و اعضای این شورا برگزار شد. محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این […]

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان عصر امروز به ریاست محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و با حضور رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و اعضای این شورا برگزار شد.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه کرمان بعد از شهادت حاج قاسم یک استان زائرپذیر شده است، اظهار داشت: هر روز تعداد زیادی از مردم از سراسر کشور و جهان برای زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی به کرمان سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای میزبانی از زائران در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم در حال انجام است، گفت: آموزش و پرورش باید از ظرفیت مدارسی که امکان اسکان دارند برای اسکان زائران در این ایام بهره‌گیری کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز برای مدارسی که به تازگی احداث می‌شود با اولویت انجام شود، افزود: لیست این مدارس برای همکاری و هماهنگی بیشتر به شرکت‌های زیرساخت ارسال شود.

فداکار با اشاره به اینکه برای اسکان دانش‌آموزان زائر مزار مطهر حاج قاسم هم از داخل استان و هم از خارج استان، نیاز به ساخت اردوگاه در داخل شهر کرمان هستیم که به اعتبار ملی نیاز دارد و استان هم آماده همکاری است، بیان کرد: دشمن سرمایه‌گذاری زیادی بر روی قشر دانش‌آموز ما کرده بود که با شکست روبه‌رو شد.

رضایی با بیان اینکه دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان امروز به ریاست استاندار برگزار می‌شود، اظهار داشت: موضوعات آموزش و پرورش زیاد است و نیاز است جلسات به صورت منظم و متعدد برگزار و مسائل آموزشی در استان پیگیری شود.

وی از برگزاری اجلاسیه مدیران کل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد و گفت: این اجلاسیه قرار است با حضور وزیر آموزش و پرورش در دی‌ماه برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز از مشهد در ایام شهادت حاج قاسم به کرمان می‌آیند که در حال برنامه‌ریزی برای میزبانی از آنها هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ یادواره شهدا از ابتدای سال جاری در سطح مدارس استان کرمان برگزار شده است، ادامه داد: ۲۲ آذر یادواره شهدای دانش‌آموز زیر ۱۵ سال استان کرمان در جیرفت برگزار می‌شود.

رضا هدایتی نیز در این جلسه با بیان اینکه مدارسی که احداث می‌شود نیاز به انشعاب آب، برق و گاز دارند، اظهار داشت: مجتمع شهید سلیمانی در شهرک شهرداری کرمان احداث شده و شبکه توزیع انرژی در این منطقه نیاز به توسعه و تقویت دارد.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع تقریباً آماده بهره‌برداری است و قرار است با حضور وزیر آموزش و پرورش در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی افتتاح شود، گفت: مدارس زیادی در شهرستان‌های مختلف استان از جمله جنوب استان کرمان داریم که نیاز است شبکه توزیع برق در آن منطقه تقویت شود.

حجت‌الاسلام سیدعلی اصغر سادات‌حسینی در این جلسه با بیان اینکه ۲۳ اردوگاه در استان داریم که ۱۶ اردوگاه فعال است، اما فقط یک اردوگاه از این تعداد امکان اسکان شبانه دارد، اظهار داشت: استان کرمان بعد از شهادت حاج قاسم میزبان تعداد زیادی از دانش‌آموزان و فرهنگیان از سراسر کشور است و نیاز است زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ساخت خوابگاه دانش‌آموزی و حصارکشی اردوگاه شهید باهنر یک ضرورت است که باید در برنامه قرار گیرد، گفت: کرمان در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم میزبان تعداد زیادی از دانش‌آموزان از سراسر کشور است و نیاز است از الان برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام/۵۱۱/
میزبانی زائران سالگرد شهادت حاج قاسم نیازمند ساخت اردوگاه دانش‌آموزی است

منبع: تسنــیم
? میزبانی زائران سالگرد شهادت حاج قاسم نیازمند ساخت اردوگاه دانش‌آموزی است