میزان رعایت اصول بهداشتی محرم در استان کرمان ۷۰ درصد اعلام شد

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان گفت: در دهه اول ماه محرم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۷۰ درصد رسید و مردم در عزاداری‌ها بویژه در گلزار شهدای شهر کرمان مراعات کردند. به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت کرونا استان کرمان افزود: با توجه به […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان گفت: در دهه اول ماه محرم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۷۰ درصد رسید و مردم در عزاداری‌ها بویژه در گلزار شهدای شهر کرمان مراعات کردند.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت کرونا استان کرمان افزود: با توجه به هماهنگی خوبی که در استان کرمان وجود دارد و ظرفیت های دانشگاه های علوم پزشکی استان، تلاش کردیم هیچ مزاحمتی در حوزه کرونا برای کشور ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر حدود ۲ هزار نفر بستری کرونا در استان داریم که ۵۰۰ نفر از آنان در منزل هستند و هفته گذشته تنها در بیمارستان افضلی پور شهر کرمان ۴۲۰ بیمار بستری بودند و تمامی بخش های این بیمارستان به بیماران کرونایی اضافه شده است.

استاندار کرمان بیان کرد: حدود سه هزار مبتلای قطعی به کرونا در استان در حال مداوا و مدیریت هستند، اما تعداد فوتی‌ها نسبت به تعداد بستری‌ها کاهش یافته است.

وی ادامه داد: ظرفیت اکسیژن و کادر درمان را افزایش داده ایم و درباره بیماری کووید ۱۹ به برخی استان های دیگر نیز کمک کرده ایم.

زینی وند با بیان اینکه شیب بیماری در استان کرمان نزولی شده است تصریح کرد: شمار بیماران سرپایی نیز کاهش یافته است و جزو استان هایی هستیم که از پیک (اوج همه گیری) کرونا عبور کردیم.

وی تاکید کرد: کارهای سلبی و کنترلی برای مقابله با کرونا آستانه تحمل مردم را کم کرده است، هر چند ما محدودیت ها را اعمال و مردم نیز تحمل کرده اند.

امکان افزایش ظرفیت واکسن به ۵۰ هزار دز

استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه باید به سمت تهیه واکسن و افزایش واکسیناسیون شویم افزود: روزانه حدود ۳۰ هزار دز واکسن در استان تزریق می‌شود که امکان افزایش ظرفیت تا ۵۰ هزار دز وجود دارد.

وی با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس اظهار داشت: آموزش و پرورش اصرار بر بازگشایی مدارس در مهرماه دارد اما رئیس جمهوری کمیته ای برای بررسی این مساله مشخص کرده و همه افراد درگیر در بازگشایی مدارس باید واکسیناسیون شوند.

زینی وند با بیان اینکه محدودیت های تردد همچنان ادامه دارد بیان کرد: کسب و کارها نیز به جز چند صنف فعالیت خود را آغاز می کنند و فرمانداران نیز باید مکان های تجمع و ییلاقات را کنترل و مدیریت کنند.

به گزارش فت فتو نشست بررسی وضعیت کرونا در استان کرمان با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و جمعی از مسئولان در محل ستاد سپاه ثارالله کرمان برگزار شد.

سردار سلامی نیز در این نشست سخنرانی کرد و ضمن تشکر از کادر درمان اظهارداشت که مردم ما در این شرایط سخت کرونا تحت شدیدترین عملیات روانی دشمنان نیز قرار دارند.
میزان رعایت اصول بهداشتی محرم در استان کرمان ۷۰ درصد اعلام شد

منبع:ایرنـا
? میزان رعایت اصول بهداشتی محرم در استان کرمان ۷۰ درصد اعلام شد