ممنوعیت دسته روی هیات های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا

حجت الاسلام دهقانی فرد گفت: برای روزهای تاسوعا و عاشوا، حرکت دسته‌ها در این ۲ روز در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امام زادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و غیره نیز ممنوع است. به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام […]

حجت الاسلام دهقانی فرد گفت: برای روزهای تاسوعا و عاشوا، حرکت دسته‌ها در این ۲ روز در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امام زادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و غیره نیز ممنوع است.

به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام محمد حسین دهقانی فرد مسئول روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) و با اشاره به نحوه برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در استان، گفت: دسته روی، تجمع هیات های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورا ممنوع است.


وی با بیان این که برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در فضای باز جلوی هیات های عزاداری بلامانع است، خاطرنشان کرد: نماز ظهر عاشورا در فضای باز مقابل هیات ها برگزار شود.


مسئول روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در خصوص دستورالعمل برگزاری مراسم در روز های تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونا، گفت: این دستورالعمل توسط ستاد ملی ابلاغ شده که همه موظف به اجرای آن هستند.


حجت الاسلام دهقانی فرد افزود: برای روزهای تاسوعا و عاشوا، حرکت دسته‌ها در این ۲ روز در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امام زادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و غیره نیز ممنوع است.


وی اظهار کرد: بیشترین تمرکز این روزها بر اجرای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیات‌های مذهبی بوده و تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیات‌های مذهبی صورت گرفته است.


حجت الاسلام دهقانی فرد ضمن اینکه طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری جلسات در فضاهای سرپوشیده، برگزاری مراسم‌های سوگواری در ادارات، فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و حرکت دسته‌های عزا ممنوع است، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم تاسوعا و عاشورا الزامی است.


انتهای پیام/منبع:دانــا
? ممنوعیت دسته روی هیات های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا