مدافعان سلامت منتظر یاری عزاداران حسینی هستند

فت فتو/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن توصیه به عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا گفت: انتظار است مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت یاری دهند زیرا شرایط هفته های آینده در گرو این ایام است. دکتر” اصغر مکارم” در گفت و گو با […]

فت فتو/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن توصیه به عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا گفت: انتظار است مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت یاری دهند زیرا شرایط هفته های آینده در گرو این ایام است.

دکتر” اصغر مکارم” در گفت و گو با فت فتو ضمن تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و تقدیر از  مدافعان سلامت اظهار کرد: شرایط موجود سخت و با  وجود فصل گرما تعداد بیماران زیاد است و تقریبا تخت های کرونایی تکمیل شده اما مدافعان سلامت با تمام توان و جهادی کار می کنند .

وی با ارزیابی آمار مبتلایان و فوتی ها در جنوب کرمان   افزود: در روزهای اخیر آمار کرونا روزانه متغیر است  اما با توجه به کاهش موارد سرپایی امیدواریم که میزان بیماران بستری هم روند کاهشی داشته باشد اما این بستگی به رفتارهای مردم و مسئولان به ویژه در تعطیلات پیش رو دارد.

مکارم ضمن تاکید بر  خودداری از مسافرت و عدم  حضور در تجمعات و تاکید بر استفاده از ماسک گفت: به عزاداران حسینی توصیه داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت یاری دهند زیرا اگر مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند هفته های  آینده روند آرامی خواهیم داشت در غیر این صورت موارد سرپایی، بستری آی سی یو و مرگ و میر افزایش خواهد یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر چه این مهم با زندگی همگان عجین شده اما در این شرایط رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ جان و سلامت اولویت و ضرورت دارد.

وی روند واکسیناسیون کرونا را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در روزهای تعطیل نیز فعال هستند و سپاه هم در حد توان به میدان آمده که جای تقدیر دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت واکسیناسیون جنوب کرمان را حدود ۳۰ درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین آمار در شهرستان جیرفت و کمترین آمار هنوز در شهرستان رودبار است هرچند که در مقایسه با قبل پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی افزایش ظرفیت واکسیناسیون روزانه را مستلزم تامین واکسن عنوان کرد و افزود: امیدواریم مشکل تامین واکسن در کشور برطرف شود که در این صورت ظرفیت تزریق روزانه ۱۲ هزار دوز در جنوب کرمان وجود دارد و اگر این اتفاق بیفتد در مدت کوتاهی حداقل گروه های آسیب‌پذیر را پوشش دهیم که کمک می کند دچار پیک های بعدی نشویم.

مکارم با یادآوری زحمات کادر درمان در ایام تعطیل از مردم خواست تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کمک مدافعان سلامت بیایند و اظهار کرد: در ایامی که همه  ادارات تعطیل هستند اما حوزه سلامت در همه شرایط مشغول فعالیت است البته این نکته ضروری است که مردم توجه داشته باشند توان کادر بهداشت و درمان نامحدود نیست و باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به حوزه سلامت کمک کنند تا با کمترین آسیب این روزها را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? مدافعان سلامت منتظر یاری عزاداران حسینی هستند