محدودیت‌های کرونایی در استان کرمان اعلام شد

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان جزئیات محدودیت‌های مصوب شده کرونایی در این استان را اعلام کرد. به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در ستاد استانی مبارزه کرونا ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت روز بازگشت آزادگان به کشور افزود: در حال حاضر بر اساس امکانات ظرفیت بیمارستان های کرمان تکمیل است […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان جزئیات محدودیت‌های مصوب شده کرونایی در این استان را اعلام کرد.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در ستاد استانی مبارزه کرونا ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت روز بازگشت آزادگان به کشور افزود: در حال حاضر بر اساس امکانات ظرفیت بیمارستان های کرمان تکمیل است و اگر حدود صد تا ۱۵۰ نفر دیگر به مجموع بیماران اضافه شود؛ بیماران همانند استان های دیگر در راهروهای تمام بیمارستان ها باید بستری شوند. 

وضعیت شیوع کرونا در کرمان نگران‌کننده است

وی وضعیت کرونا را در استان کرمان نگران‌کننده عنوان کرد و ادامه داد: در تمام راهروها، نمازخانه و زیرزمین بیمارستان افضلی پور شهر کرمان بیمار بستری شده ضمن اینکه تعداد تست‌های بیماران سرپایی هم به سرعت بالا می‌روند.

وی ادامه داد: کرمان از استان‌هایی است تاکنون مرگ و میر ناشی از کرونا را کنترل کرده‌ اما اگر روند به این شکل پیش برود؛ وضعیت ما همانند استان های دیگر از جمله مشهد می‌شود.

استاندار کرمان با اشاره به در پیش بودن تعطیلات یک هفته ای کشور برای جلوگیری از روند صعودی ویروس کرونا گفت: امروز صبح در نشست با پزشکان، یکی از متخصصین عفونی عین این جمله را بیان کردند که اگر با این شیوه فعلی که مراسم محرم در کرمان برگزار می‌شود؛ پیش برویم، هر گونه مقابله ما با این ویروس بی فایده است و اگر در این شب‌ها هیات های مذهبی دست روی داشته باشند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند؛ وارد پیک جدید کرونا در استان کرمان می‌شویم. 

در شرایط فعلی وزارت بهداشت و نیرو انتظامی جوابگو نیست 

زینی وند تصریح کرد: در شرایط فعلی بهداشت و نیرو انتظامی جوابگو نیست و سپاه باید وارد شود و از نیروهای سپاه برای محدودیت‌ها کمک گرفت در غیر این صورت وارد مرحله فوق بحران می شویم و هیچ راهی جز اعمال محدودیت‌ها نداریم. 

زینی وند با تاکید بر اینکه از روز یکشنبه همه محدودیت‌ها اعمال می‌شود و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست گفت: باید یک چهره جنگی در مقابل ویروس کرونا داشته باشیم زیرا نمی‌توانیم نسبت به جان مردم بی تفاوت باشیم. 

وی با اشاره به تعطیلی کشور از ۲۵ تا ۳۰ مرداد گفت: خوشبختانه ستاد مرکزی بخشی از اختیارات را در اختیار استانداران قرار داده است.

به هیچ وجه اجازه ورود و خروج از استان کرمان داده نمی‌شود 

استاندار کرمان با بیان اینکه قانون منع تردد به درون استان و خارج شدن شهروندان از استان کرمان از شامگاه یکشنبه اعمال می‌شود و به هیچ وجه اجازه ورود به استان و خروج از استان داده نمی‌شود گفت: مسیرهای فرعی با محوریت نیروی انتظامی، سپاه و ارتش باید بسته شود و هیچ خوردرویی از استان های دیگر نباید وارد استان کرمان شود. 

زینی وند مسدود کردن مناطق ییلاقی و پارک‌ها با موانع فیزیکی از دیگر محدودیت‌های کرونا در استان عنوان کرد و افزود: مکان‌های پرتردد باید بسته شوند تا جلوی تجمعات گرفته شود. 

برخورد قاطع با هیات های مذهبی متخلف 

وی با تاکید بر اینکه با هیات‌های مذهبی در فضای بسته و دست روی هیات‌ها در خیابان‌ها باید برخورد قاطع شود بیان داشت: در این زمینه یک گروه بازدید و تذکر در قالب طرح شهید سلیمانی تشکیل شود تا با هیات های متخلف برخورد قانونی شود. 

استاندار کرمان از تعطیلی تمام اصناف به غیر از مشاغل گروه یک در این استان خبرداد و گفت: از عصر روز یکشنبه ۲۴ مردادماه دستورالعمل ها به اصناف ابلاغ می‌شود و همچنین در این زمینه سپاه کمک کند تعدادی نیرو را به همراه تیم‌های بازرسی از اصناف اضافه کند تا اعمال محدودیت‌ها به طور کامل اجرایی شود. 

تشدید ترددهای شبانه

زینی وند از تشدید تردد شبانه خبرداد و افزود: با توجه به عزاداری هیات ها تا پایان دهه اول محرم محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه اعمال می‌شود. 

وی تاکید کرد: در شرایط کرونایی هر مسئولی که کوتاهی کرد باید رسما به دستگاه قضایی معرفی شود. منبع:ایرنـا
? محدودیت‌های کرونایی در استان کرمان اعلام شد