متوسط بستری های روزانه در استان کرمان به ۱۴۰ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهارداشت : متوسط روزانه بستری ها در هفته گذشته استان ۱۴۰ نفر بوده این در حالی است که در پیک قبلی روزانه ۱۰۰ نفر بستری داشتیم بنابراین سرعت رشد بالاتر است. به گزارش فت فتو کرمان ، حمیدرضا رشیدی نژاد،  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جلسه ستاد مقابله با […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهارداشت : متوسط روزانه بستری ها در هفته گذشته استان ۱۴۰ نفر بوده این در حالی است که در پیک قبلی روزانه ۱۰۰ نفر بستری داشتیم بنابراین سرعت رشد بالاتر است.

به گزارش فت فتو کرمان ، حمیدرضا رشیدی نژاد،  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: گام پنجم طرح شهید سلیمانی “بسیج ملی مقابله با همه گیری” ابلاغ شده و این طرح جهت قطع زنجیره و واکسیناسیون عمومی و تشدید خدمات بیرونی است.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان  به افزایش دو برابری تعداد بیماران و درصد مثبت شدن آزمایشات سرپایی اشاره کرد و افزود: بیماران بستری استان نیز رو به رشد بوده و طی دو هفته گذشته دو برابر شده است.

وی تعداد بیماران قطعی و مشکوک به کووید-۱۹ کنونی بستری در بیمارستان‌های استان کرمان را ۵۸۰ نفر اعلام کرد و گفت: متوسط افراد بستری روزانه هفته گذشته در استان ۱۴۰ بوده که این آمار در پیک‌های قبل ۱۰۰ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: سرعت رشد پیک چهارم بسیار بالا و واضح است و به همین نسبت تعداد مرگ و میرهای ناشی بیماری نسبت به اواخر اسفندماه سه تا چهار برابر شده است.

رشیدی‌نژاد، نگه داشت موارد قطعی مبتلا به ویروس کووید-۱۹ در قرنطینه را به لحاظ جلوگیری از موارد ابتلا مورد تاکید و لازم دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید برآنکه ما نمی توانیم اغماض بکنیم، اظهار کرد: همکاری ما با قوه قضائیه وجود دارد و آنها نیز در این روزهای سخت ما را همراهی و کمک می کنند.

 

 

 منبع:مــوج
? متوسط بستری های روزانه در استان کرمان به ۱۴۰ نفر رسید