متروی تهران کتاب‌خوان می‌شود

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه نذیر کرمان، سید محمد نقیب معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه با تاکید بر توسعه فرهنگ کتابخوانی با محوریت قراردادن عموم مردم و نسل نوجوان در جامعه، گفت: امسال هفته کتاب با شعار «آینده خواندنی است» با برنامه‌های مختلف برگزار خواهد شد که […]

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه نذیر کرمان، سید محمد نقیب معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه با تاکید بر توسعه فرهنگ کتابخوانی با محوریت قراردادن عموم مردم و نسل نوجوان در جامعه، گفت: امسال هفته کتاب با شعار «آینده خواندنی است» با برنامه‌های مختلف برگزار خواهد شد که امیدواریم در این هفته بتوانیم گام‌های موثری در توسعه و ترویج این امر کتابخوانی برداریم.

وی افزود: تمام تلاش ما بر این است تا علاقه‌مندان به کتاب در کمترین فرصت زمانی که در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو حضور دارند از کتاب و کتابخوانی بهره گیرند. 

نقیب اضافه کرد: به همین منظور جایگاه‌هایی مخصوص کتاب‌ با عنوان “کتابخوان” در مترو تهران تعبیه شده است که در این طرح کتاب های یک صفحه‌ای به صورت رایگان در اختیار مسافران مترو قرار می گیرد. این صفحات گزیده ای از کتاب های مختلف است که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب‌های مختلف در نظر گرفته شده است؛ وجه تمایز این کتاب با کتاب‌های معمولی در شیوه ارائه آن است که بصورت تک برگی است و خواننده می تواند پس از مطالعه آن را به دوستان خود هدیه دهد. این طرح در فاز اول به صورت آزمایشی در ایستگاه‌های هدف و منتخب اجرا می‌شود. 

معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در ادامه برنامه‌های هفته کتابخوانی به تعویض سازه‌های حجمی کتاب، فضاسازی محیطی و گرافیکی و طراحی موشن گرافی در حوزه کتاب اشاره کرد.

انتهای پیام/
متروی تهران کتاب‌خوان می‌شود

منبع:آنـــا
? متروی تهران کتاب‌خوان می‌شود