لزوم تشکیل یک قرارگاه برای مقابله با زمین خواری در کرمان

کرمان- دادستان کرمان بر لزوم تشکیل یک قرارگاه برای مقابله با زمین خواری در این استان تاکید کرد و گفت: در مقابله با ساخت و سازغیرمجاز منفعلانه عمل می شود. به گزارش نذیر کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، مهدی بخشی روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی با بخشدار و دهیاران بخش مرکزی […]

کرمان- دادستان کرمان بر لزوم تشکیل یک قرارگاه برای مقابله با زمین خواری در این استان تاکید کرد و گفت: در مقابله با ساخت و سازغیرمجاز منفعلانه عمل می شود.

به گزارش نذیر کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، مهدی بخشی روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی با بخشدار و دهیاران بخش مرکزی شهرستان کرمان که به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها و حاشیه‌های شهر کرمان برگزار شد، با طرح این پرسش که چرا در ابتدای شکل‌گیری تخلف و ساخت و ساز غیرمجاز با آن برخورد نمی‌شود، افزود: از همان زمانی که آجر روی آجر گذاشته می‌شود و در ابتدای شکل‌گیری تخلف، باید با آن برخورد شود.

وی اشاره کرد: با تکیه بر ارتباط مستقیم با آحاد جامعه است که می‌توان مشکلات مردم را شناسایی و مرتفع کرد.

بخشی ادامه داد: در حوزه مقابله با رفع تصرف و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شاهد عملکرد منفعلانه برخی مسئولان هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان به وجود برخی اشکال‌های ساختاری و رفتاری در حوزه ساخت‌وسازهای غیرمجاز اشاره و بیان کرد: دستگاه‌های دولتی براساس وظایف ذاتی خود موظفند پای کار بیایند و دستگاه قضائی نیز با جدیت حمایت می‌کند.

وی بر لزوم تشکیل یک قرارگاه درزمینه مقابله با زمین خواری تاکید و بیان کرد: به زودی این قرارگاه راه اندازی خواهد شد و با کمک استاندار شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.

بخشی گفت: همچنین دهیاران و شوراها می‌توانند مشکلات روستاها و آنچه مردم به آن نیاز دارند را رصد و به بخشدار گزارش کنند تا در جلسات استانی برای رفع این مشکلات همفکری و چاره‌اندیشی کنیم.

در ادامه این جلسه مشکلات مربوط به زمین خواری، طرح هادی روستاها، ساخت و سازهای غیرقانونی، توسعه راه‌های روستایی، اجرایی نشدن احکام صادره و دیگر مسائل توسط دهیاران و اعضای شوراها مطرح و تدابیر لازم اندیشیده شد.

کد خبر ۵۸۹۱۰۲۶
لزوم تشکیل یک قرارگاه برای مقابله با زمین خواری در کرمان

منبع: مــهر
? لزوم تشکیل یک قرارگاه برای مقابله با زمین خواری در کرمان