فیلم/ روایتی از تپش قلب “شهید حادثه تروریستی کرمان” در سینه یک نوجوان

به گزارش خبرنگار اجتماعی نذیر کرمان، «در سوابق بیماری که قرار است اعضایش اهدا شوند؛ می‌نویسند که چه اعمال جراحی‌ای انجام داده است؛ در سابقه خانم دهقان، نوشته بودند که عمل جراحی سزارین انجام داده است؛ در لحظات ابتدایی که متوجه شدم او یک مادر بوده، فقط به این فکر می‌کردم که؛ حال و روز […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی نذیر کرمان، «در سوابق بیماری که قرار است اعضایش اهدا شوند؛ می‌نویسند که چه اعمال جراحی‌ای انجام داده است؛ در سابقه خانم دهقان، نوشته بودند که عمل جراحی سزارین انجام داده است؛ در لحظات ابتدایی که متوجه شدم او یک مادر بوده، فقط به این فکر می‌کردم که؛ حال و روز فرزند یا فرزندانش چگونه است؟ عمده افرادی که دچار مرگ مغزی می‌شوند و اعضای آنها اهدا می‌شود؛ از بین مصدومان تصادفات و… هستند اما درباره علت مرگ مغزی خانم دهقان، نوشته بودند “اصابت ترکش”…»

این جملات، بخشی از صحبت‌های هماهنگ‌کننده تیم پیوند بیمارستان مسیح دانشوری با چشمانی اشکبار است که ماجرای انتقال هوایی قلب اهدایی خانم فاطمه دهقان، یکی از مجروحین حادثه تروریستی کرمان به تهران را برای ما روایت می‌کند.

اهدای عضو , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , بیمارستان ,

ظهر روز یکشنبه، ۱۷ دی ماه ۱۴۰۲، چشم‌های نگران تیم پیوند بیمارستان مسیح دانشوری به آسمان پایتخت بود تا نظاره‌گر پرواز بالگردی باشد که قرار بود زندگی را برای یک نوجوان ۱۴ساله به‌ارمغان بیاورد. پس از فرود بالگرد، آمبولانس قلب اهدایی یک مادر ۳۶ساله را تحویل گرفت و آن را به بیمارستان مسیح دانشوری برای پیوند به یک نوجوان منتقل کرد.

اهدای عضو , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , بیمارستان ,

حادثه تروریستی کرمان، تمام ملت ایران را داغدار کرده است اما در چنین شرایط سختی، خانواده خانم فاطمه دهقان که از مجروحان حادثه تروریستی کرمان بوده و براثر جراحت ناشی از این انفجار، دچار مرگ مغزی شده بود، تصمیم گرفتند اعضای ایشان را برای پیوند به بیماران نیازمند عضو پیوندی، اهدا کنند.

قلب این شهیده از طریق بالگرد اورژانس هوایی و هوانیروز، از کرمان به تهران به پرواز درآمد تا این بار در سینه‌ یک بیمار نوجوان بتپد. کبد این بانوی شهید به شیراز و دو کلیه نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات‌بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد و خانم دهقان هم به جمع شهدای این حادثه پیوست.

در ادامه، ویدئوی مربوط به انتقال قلب اهدایی شهید حادثه تروریستی کرمان به بیمارستان مسیح دانشوری و اشک‌های عضو تیم پیوند برای این بانوی شهید را مشاهده می‌کنید:

 

.

 

انتهای پیام/+
فیلم/ روایتی از تپش قلب “شهید حادثه تروریستی کرمان” در سینه یک نوجوان

منبع: تسنــیم
? فیلم/ روایتی از تپش قلب “شهید حادثه تروریستی کرمان” در سینه یک نوجوان