فعال سیاسی: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با تاکیدات رهبری دارند

کرمان – فت فتو – دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با شعارهای آیت الله رئیسی و تاکیدات مقام معظم رهبری دارند. سید حسین صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو افزود: به طور طبیعی افراد معرفی شده بیشترین همخوانی را با شعارهای رئیس […]

کرمان – فت فتو – دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با شعارهای آیت الله رئیسی و تاکیدات مقام معظم رهبری دارند.

سید حسین صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو افزود: به طور طبیعی افراد معرفی شده بیشترین همخوانی را با شعارهای رئیس جمهوری و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ باید داشته باشند و تا جایی که از ترکیب کابینه پیشنهادی شناخت دارم این مساله مراعات شده است.

وی اظهارداشت: پیش‌بینی ما این است که اکثریت قابل توجه وزیران پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی شوند.

صابری گفت: یک یا ۲ مورد از وزیران پیشنهادی معرفی شده از چندان تجربه کافی برخوردار نیستند که با ارائه برنامه خوب و استفاده از نیروی جوانی این نقیصه را جبران می‌کنند.

این فعال سیاسی تاکید کرد: در انتخاب وزیران و اعضای کابینه ممکن است بعضی ویژگی ها در اولویت قرار بگیرد و برجسته شود و اگر بخواهیم کابینه ای جوان داشته باشیم ممکن است تجربه در اولویت دوم قرار گیرد یا به شکل دیگری جبران شود.

وی ادامه داد: اگر به شاکله افراد معرفی شده برای کابینه دولت سیزدهم نگاه کنیم، در این ترکیب برخی از افراد در حوزه عملی تجربه کمتری دارند، اما از روحیه جوان، انرژی و نشاط بیشتری برخوردارند.

صابری گفت: اما در مجموع این ترکیب به اهداف مطرح شده در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آیت الله رئیسی نزدیک است.

وی با اشاره به اینکه برخی درباره نبود فردی از استان کرمان در کابینه پیشنهادی آیت الله رئیسی انتقادهایی مطرح کرده اند تصریح کرد: به اعتقاد بنده این خواسته می تواند هم معقول باشد و هم اینکه موضوعیت نیز نداشته باشد، زیرا ما کشور یکپارچه ای داریم و انسان های توانمندی در همه نقاط کشور حضور دارند که دل در گرو ارتقای ایران اسلامی دارند.

صابری تاکید کرد: اگر این احساس بوجود بیاید که کابینه دولت آیت الله رئیسی قرار است شرکت سهامی باشد و هر استان در کابینه سهمیه داشته باشد، مطلوب نیست، اما اگر پراکندگی مدیریتی در استان ها وجود داشته باشد، قابل قبول است.

اولویت‌ها در انتخاب مدیران ارشد

 دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: در انتخاب زیرمجموعه های دولت و وزارتخانه ها و ادارات یکی از شاخص های اصلی انتخاب باید نیروهای مومن، متعهد، مجرب، پرکار و بومی باشد تا با اولویت ها، مشکلات و ظرفیت‌ها و فرهنگ های حاکم بر آن منطقه آشنا باشند و کارها سریعتر به مرحله اجرا برسد.

استاندار سابق لرستان در دولت های نهم و دهم با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی با شعار مستقل بودن وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شد افزود: مستقل بودن این است که بدهکار به فرد و گروه خاصی نباشید و از همه استان ها از هر قوم، شهر و دیاری استفاده کنید، لذا استفاده و بکارگیری تمامی نیروهای توانمند خود نشان دهنده استقلال است.

آیت الله رئیسی در انتخاب نیروها توانمندی را در نظر دارد

وی بیان کرد: طی مدت سه سال که با آیت الله رئیسی در زمان تصدی تولیت آستان قدس رضوی کار کردم، ایشان انسان ها را بر اساس توانمندی و کارکرد می خواهد و گروه و جناح در نظرشان مطرح نیست.

صابری تصریح کرد: در مرحله اول پس از رای اعتماد مجلس به وزرا و انتخاب هیات دولت و آغاز به کار، انتخاب مدیران ارشد استان ها و دستگاه های اجرایی و تشکیل شاکله اجرایی دولت مهمترین اولویت کار دولت سیزدهم در کشور باید باشد.

وی اظهار داشت: تهیه برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه ۱۴۰۱ از مهمترین کارهایی است که باید توسط دولت سیزدهم در مدت باقی مانده تا پایان سال انجام شود، بنابراین باید هرچه زودتر تکلیف بدنه اجرایی دولت در استان ها مشخص شود تا دولت به نیازها و اهداف اساسی خود برسد.

فهرست وزیران پیشنهادی ۲۰ مرداد ماه جاری تحویل مجلس شد. جزییات و اسامی را اینجا می‌توانید ببینید.

برای مشاهده آخرین اخبار از معرفی وزیران پیشنهادی می‌توانید اخبار مرتبط فت فتو را در قالب پرونده مذکور اینجا ملاحظه کنید.منبع:ایرنـا
? فعال سیاسی: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با تاکیدات رهبری دارند