فعالیت کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در کرمان

دوخت لباس مراسم شیرخوارگان حسینی در کرمان از ماه‌ها پیش آغاز و این لباس‌ها امسال به تمثال شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان نماد مقاومت منقش شده است. به گزارش اقطاع خبر؛ کارگاه دوخت لباس مراسم شیرخوارگان حسینی در کرمان همه ساله از ماه‌ها قبل از محرم فعال می‌شود و امسال هم مانند […]

دوخت لباس مراسم شیرخوارگان حسینی در کرمان از ماه‌ها پیش آغاز و این لباس‌ها امسال به تمثال شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان نماد مقاومت منقش شده است.

به گزارش اقطاع خبر؛ کارگاه دوخت لباس مراسم شیرخوارگان حسینی در کرمان همه ساله از ماه‌ها قبل از محرم فعال می‌شود و امسال هم مانند سال گذشته عکسی از سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به عنوان نماد مقاومت بر روی پیراهن کودکان چاپ می‌شود. کار دوخت لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی در کرمان از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و این لباس‌ها هر ساله به‌ صورت رایگان در اختیار شرکت‌کنندگان در مراسم قرار می‌گیرد.

در کارگاه دوخت لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی مراحل برش، دوردوزی پارچه، دوختن لباس، سرگیری، اتو زدن، چاپ عکس، تا زدن لباس، بسته‌بندی و کنترل کیفیت انجام می‌شود و در نهایت یک بسته فرهنگی از تن‌پوش و روسری سبز علوی و پیشانی‌بند یا صاحب‌الزمان‌(عج) به‌ صورت متحدالشکل تقدیم می‌شود.

همایش عظیم شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در مهدیه مسجد صاحب الزمان‌(عج) کرمان همزمان با سراسر کشور به‌ عنوان میعادگاه منتظران حضرت بقیه‌الله الاعظم‌(عج) برگزار می‌شود و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی خواهد بود.
انتهای پیام/طالبی پورمنبع:آرمان