فرمانده سپاه: واکسن نورا طی چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد

کرمان – فت فتو – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت واکسن “نورا” گفت: تولید این واکسن مراحل طبیعی خود را طی می‌کند و ان شاالله ظرف چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد. به گزارش فت فتو، سردار سرلشکر حسین سلامی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ۶۴ تخت ویژه بیماران […]

کرمان – فت فتو – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت واکسن “نورا” گفت: تولید این واکسن مراحل طبیعی خود را طی می‌کند و ان شاالله ظرف چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد.

به گزارش فت فتو، سردار سرلشکر حسین سلامی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ۶۴ تخت ویژه بیماران کرونا در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) کرمان در جمع خبرنگاران افزود: واکسن نورا در مرحله اول تست بالینی موفقیت‌آمیز بوده و ان‌شاالله وارد فاز دوم آزمایش‌های بالینی شده ایم.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراحل طی شده توسط متخصصان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و مراحل تولید واکسن را با یک دقت خاص و ویژه زیر نظر دارند و تولید واکسن مراحل طبیعی خود را طی می‌کند که ان شاالله  ظرف چند ماه آینده واکسن به مرحله نهایی می‌رسد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: سپاه با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی، واکسیناسیون کرونا را ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: هدف از سفر امروز به کرمان، بازدید از نحوه مشارکت نیروهای سپاه و بسیج در مدیریت مهار بیماری کرونا است که به دلیل شیوع گسترده این بیماری در استان کرمان با ابتلای افراد زیادی به کرونا روبرو هستیم.

وی اظهار داشت: خوشبختانه با انجام واکسیناسیون آمار فوتی های ناشی از بیماری کوید ۱۹ نسبت به موارد ابتلا درصد پایین تری دارد اما هدف ما این است با فرمان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه ورود سپاه و بسیج به عرصه اجرا و تحقق طرح شهید سلیمانی با همه ظرفیت و بضاعت اجرا شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز همکاران ما اقدام ارزنده ای در مرکز واکسیناسیون بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهر کرمان انجام داده و موفق شدند حدود ۶۴ تخت به تخت های بستری بیماران کرونایی در این بیمارستان اضافه کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۴ تخت معادل ۷۰ درصد از کل تخت های بیمارستان فاطمه الزهرا (س) کرمان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.

سردار سرلشکر سلامی افزود: مرکز واکسیناسیون بیمارستان فاطمه الزهرا (س) در مسائل مربوط به طرح شهید سلیمانی و رجوع به منازل؛ ابتکاری اندیشیده که در این طرح اکیپ های موتورسواری شکل گرفته که نیازهای بیماران کرونایی بستری در منازل را از قبیل دارو و سایر ملزمات را تهیه می کنند و امداد اجتماعی در این پدیده اتفاق می افتد. 

۶۴ تخت ویژه بیماران کرونا در بیمارستان فاطمه الزهرا کرمان امروز (یکشنبه) با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین از مرکز  واکسیناسیون  شهید لنگری زاده شهر کرمان نیز بازدید کرد.

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در قالب سفری یک روزه به منظور بازدید از روند انجام کار در طرح سپهبد شهید سلیمانی و مبارزه با شیوع بیماری کرونا در کرمان وارد این استان شد. 
فرمانده سپاه: واکسن نورا طی چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد

منبع:ایرنـا
? فرمانده سپاه: واکسن نورا طی چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد