فراخوان افراد با تجربه و متخصص برای کمک به کادر درمان کرمان

فت فتو/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: فراخوان داده ایم کسانی که در حوزه نظام سلامت تجربه و تخصص دارند، به مراکز نظام سلامت شهرستان ها یا مراکز جامعه پزشکی مراجعه و ثبت نام کنند تا ساماندهی شده و آموزش ببینند و بالای سر بیمار باشند تا فشار از روی کادر درمان کم شود. […]

فت فتو/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: فراخوان داده ایم کسانی که در حوزه نظام سلامت تجربه و تخصص دارند، به مراکز نظام سلامت شهرستان ها یا مراکز جامعه پزشکی مراجعه و ثبت نام کنند تا ساماندهی شده و آموزش ببینند و بالای سر بیمار باشند تا فشار از روی کادر درمان کم شود.

سردار”حسین معروفی” شامگاه ۲۳ مردادماه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری، فرمان مقابله و پیشگیری از کرونا بود چراکه شیوع ویروس جدید بی رحم و بی سابقه است که بی رحمانه به جان مردم دنیا و کشورمان افتاده است.

وی با اشاره به اینکه می طلبد هم سیستم اجرایی کشور، نظام سلامت و هم مردم و همه نخبگان و نهادهای انقلاب پای کار مقابله با کرونا باشند، افزود: نیاز به یک نگاه و اقدام ملی داریم و نباید این حرکت را به این واگذار کنیم که صرفا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کار کنند چراکه یک و نیم سال آنها دارند این بار را تحمل می کنند و شوخی نیست.

معروفی تصریح کرد: جلسات هماهنگی متعددی در روزهای اخیر داشته ایم تا حرکت جهادی و جدی تری در مقابله با کرونا داشته باشیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: انجام وظیفه کادر بهداشت و درمان و مسئولان یک طرف است و طرف دیگر، وظیفه مردم است. ما تجارب پیک های قبلی را داریم و کرمان از استان های هماهنگ در کشور است و هر چه داریم در اختیار گذاشته ایم و کادر بهداشت و درمان با همه توان در صحنه است.

وی افزود: من معتقدم واقعا داریم جهاد می کنیم و ادامه اقدامات، تداوم طرح شهید سلیمانی است که کار مشترک و کارشناسی بین وزارت بهداشت و بسیج است و در این طرح هر جا درست ورود شده، موفق تر بوده ایم و نباید این طرح به فراموشی سپرده شود و مهم نیست پرچم چه کسی بالا برود، مهم این است مردم اذیت نشوند.

معروفی با اشاره به اینکه کارهای مختلفی در سپاه انجام می دهیم، تصریح کرد: بزرگ ترین کمک مومنانه، مراقبت از سلامت مردم است. ضمن اینکه تاکنون برای طرح شهید سلیمانی ۱۲۷ هزار بسته معیشتی توزیع کرده ایم و ابلاغ کرده ایم کمک های مومنانه تنها در قالب همین طرح و به صورت شناساییِ محله محور باشد و به هیئت های مذهبی توصیه می کنیم نذورات تاسوعا و عاشورا بخشی پخت و پز باشد و بخش دیگر در قالب توزیع کمک های مومنانه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در طرح شهید سلیمانی می توانیم نقاط قرمز در محلات را مشخص کنیم تا به نقاط سبز سرایت نکند، بیان کرد: طرح شهید سلیمانی در برخی شهرستان ها موفق نبوده و علت، عدم باور به این طرح است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اصرار ما در این طرح قرنطینه خانگی است و تاکید داریم طرح به صورت اطلس در همه شهرستان ها دنبال شود و افراد مشکوک به کرونا شناسایی و قرنطینه شوند و در زمان قرنطینه کمک شوند و باید در انی وضعیت خیران پای کار بیایند.

وی تاکید کرد: درخواست ما این است مردم متوجه باشند که چه اتفاقی دارد می افتد و بحث پیشگیری است و سخت گیری ها برای نجات مردم است. تاکید داریم مردم دو هفته به صورت جدی همراهی کنند تا از این وضعیت عبور کنیم.

معروفی ادامه داد: ما همه توان و امکانات را به صحنه آورده ایم و فرمانده صحنه دانشگاه علوم پزشکی است و ما کمک می کنیم.

وی تصریح کرد: کادر درمان در یک و نیم سال گذشته خیلی اذیت شده و طبیعتا انرژی انسان تحلیل می رود. اگر رعایت نکنیم و توان این قشر تحلیل برود، چگونه می خواهند مراقبت کنند؟

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: فراخوان دادیم کسانی که در حوزه نظام سلامت تجربه و تخصص دارند، به مراکز نظام سلامت شهرستان ها یا مراکز جامعه پزشکی مراجعه و ثبت نام کنند تا ساماندهی شده و آموزش ببینند و بالای سر بیمار باشند تا فشار از روی کادر درمان کم شود؛ نمی خواهیم کار تخصصی انجام بدهند.

وی با اشاره به اینکه این همکاری ها جهاد است، تصریح کرد: نیاز است خیران برای تامین تجهیزات و به ویژه کپسول اکسیژن پای کار بیایند و ما سالن های ورزشی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی می گذاریم تا در صورت نیاز استفاده شود.

معروفی با اشاره به تعطیلی کشور بیان کرد: باید گلوگاه های استان کرمان و شهرستان ها بسته بشود و مسئولیت با نیروی انتظامی است و ما همه ظرفیت بسیج را در اختیار می گذاریم. تاکید داریم مردم رعایت کنند و رفت و آمد نداشته باشند.

وی تصریح کرد: تعطیلی برای این است تا در خانه بمانیم و زنجیره انتقال ویروس قطع بشود و مردم باید بدانند همه ورودی های استان کرمان بسته می شود و نباید به سمت کرمان راه بیفتند. ضمن اینکه نباید هیچ کس هم از استان خارج شود.

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: باید این مسئله در شهرستان ها نیز به ویژه مناطق ییلاقی رعایت شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: از نماینده ولی فقیه در استان کرمان تشکر می کنیم که همه نمازهای جمعه استان را تعطیل کرد و این پیام به ماست که رعایت کنیم و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان نیز اعلام کرد تمام مصلی ها را برای قرنطینه و واکسیناسیون در اختیار می گذارند.

معروفی بیان کرد: به وعاظ و مداحان اعلام می کنیم در منابر و عزاداری ها نسبت به حساس کردن مردم به بحث کرونا بپردازند و فاصله ها رعایت شود و نباید در فضای بسته حضور پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: نباید در بحث مراسم ماه محرم احساسی عمل کنیم. شرایط خیلی خاص است. ضمن اینکه در این شب ها با توسل، از ائمه معصومین بخواهیم این بلای کرونا دفع شود.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? فراخوان افراد با تجربه و متخصص برای کمک به کادر درمان کرمان