غربالگری ۵۰ هزار نفر در پویش ملّی سلامت در جنوب کرمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بیش‌از ۵۰ هزار نفر در پویش ملّی سلامت در جنوب کرمان غربالگری شدند. به گزارش پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛ علی‌اصغر خیرخواه ظهر امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه با اشاره به اهمیت پیشگیری در کنترل بیماری‌های غیرواگیر اظهار کرد: با اجرای […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بیش‌از ۵۰ هزار نفر در پویش ملّی سلامت در جنوب کرمان غربالگری شدند.

به گزارش پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛ علی‌اصغر خیرخواه ظهر امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه با اشاره به اهمیت پیشگیری در کنترل بیماری‌های غیرواگیر اظهار کرد: با اجرای این پویش شناسایی افراد مبتلا به فشارخون و دیابت در منطقه تسریع خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: پویش همزمان با سراسر کشور تا ۱۵ دی‌ماه با هدف افزایش شناسایی انجام می‌شود تا افرادی که از بیماری خود اطلاع ندارند، تحت مراقبت و درمان قرار بگیرند.

خیرخواه با اشاره به اهمیّت شناسایی به‌موقع و ادامه پیگیری و مراقبت بعد از این پویش تصریح کرد: پیش‌بینی این است، ۱۰۰ درصد جمعیت هدف بالای ۱۸ سال یعنی ۵۲۷ هزار نفر در منطقه غربالگری شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر تاکنون در جنوب کرمان غربالگری شدند، خاطرنشان کرد: معاونت‌های مختلف در اجرای پویش در کنار همکاران بهداشتی همکاری لازم را خواهند داشت.

انتهای خبر/ امیری
غربالگری ۵۰ هزار نفر در پویش ملّی سلامت در جنوب کرمان

منبع:آرمـان
? غربالگری ۵۰ هزار نفر در پویش ملّی سلامت در جنوب کرمان