علایم گذر از پیک پنجم کرونا در ۱۴ استان کشور مشاهده می‌شود

فت فتو/کرمان معاون کل وزیر بهداشت گفت: علایم اولیه گذر از پیک پنجم را در ۱۴ استان کشور مشاهده می کنیم و امیدواریم با مراقبت ها تا ۲ هفته آینده از این پیک سهمناک عبور کنیم. به گزارش فت فتو، ایرج حریرچی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی شبکه استانی کرمان، ضمن بیان این مطلب اظهار […]

فت فتو/کرمان معاون کل وزیر بهداشت گفت: علایم اولیه گذر از پیک پنجم را در ۱۴ استان کشور مشاهده می کنیم و امیدواریم با مراقبت ها تا ۲ هفته آینده از این پیک سهمناک عبور کنیم.

به گزارش فت فتو، ایرج حریرچی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی شبکه استانی کرمان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: پیک پنجم در ایران ناشی از ویروس کرونا نوع واریانت دلتا به عنوان مسری ترین ویروس شناخته شده جهان، است.

وی افزود: باوجود نشانه‌های اولیه بهبودی شرایط، امیدواریم تعداد کشته های این پیک کرونا نیز کاهش یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار آزمایش و تست مثبت کرونا در کشور داشتیم که به اضافه مواردی که بدون تست مبتلا می‌شوند،می توان گفت ۲۲۰ هزار نفر از مردم ایران روزانه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند.

وی تصریح کرد: روند ابتلا و روند بستری در ۱۴ استان ثبات یافته و شرایط کرونا در این استان‌ها رو به نزول است.

به گفته وی، رفتار مردم و مراسمات می تواند سرنوشت و آینده کرونا را در کشور مشخص کند.

افزایش ۶۰ درصدی شیوع کرونا در کرمان/ کمبودی اساسی نداریم

حریرچی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: کرمان جزو بدترین استان ها در زمینه شیوع کرونا بود و اکنون یکهزار و ۸۹۵ نفر بستری دارد که این تعداد ۶۰ درصد از آبان‌ماه سال جاری بیشتر است.

وی افزود: بیمارستان افضلی پور کرمان در گذشته۴۷۰ تخت داشته که طی چندماه اخیر به ۵۷۰ تخت ارتقاء یافته و ۴۷۰ تحت به بیماران مبتلا به ویروس کرونا و مابقی به نوزادان و زنان زایمان اختصاص یافته است.

معاون کل وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: با فداکاری مدافعان سلامت و اقدامات انجام شده، فعالیت در بیمارستان افضلی پور کرمان به خوبی که دنبال می شود و در این خصوص کمبود جدی در این استان وجود ندارد.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? علایم گذر از پیک پنجم کرونا در ۱۴ استان کشور مشاهده می‌شود