علاقه کم‌نظیر آیت‌الله رئیسی به مسائل پرورشی

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه نذیر کرمان، آیین تکریم و معارفه دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان امروز برگزار شد. حسین تاریخی دبیر کل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در این مراسم با اشاره به درگذشت شهادت گونه رئیس‌جمهور گفت: زمانی که حضرت آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور معرفی شدند؛ انگیزه و […]

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه نذیر کرمان، آیین تکریم و معارفه دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان امروز برگزار شد.

حسین تاریخی دبیر کل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در این مراسم با اشاره به درگذشت شهادت گونه رئیس‌جمهور گفت: زمانی که حضرت آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور معرفی شدند؛ انگیزه و علاقه‌ای در میان نیرو‌های انقلابی و حزب‌اللهی ایجاد شد. میزان علاقه‌ای که به مسائل پرورشی از رئیس‌جمهور دیدیم کمتر در مسئولان دیگر دیده بودیم.

تاریخی افزود: ایشان بسیار مصر و پیگیر بودند که مسائلی که دانش آموزان مطرح کردند پیگیری شده است یا خیر.

وی در خصوص همکاری با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: از اینکه در مجموعه‌ای فعالیت کنم که نزدیک به رهبر معظم انقلاب است و نماینده رهبری در آن تشکل وجود دارد؛ همواره افتخار کردم.

وی با بیان اینکه تلاش ما این بوده است که بتوانیم تصویر متفاوتی از اتحادیه نشان دهیم؛ گفت: هدف این بود که بتوانیم ترکیب خوبی از کار تربیتی و کار فرهنگی را ایجاد کنیم. مسیر سختی بود که بتوانیم کار مدون و متقنی را به عنوان کار فرهنگی انجام دهیم. مهم بود که بتوانیم کار فرهنگی را منسجم انجام دهیم و خروجی‌های مطمئن بگیریم.

دبیر کل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: ترکیب این موارد در نهادی تاریخی و پیچیده کار چندان راحتی نبود، اما همت دانش آموزان و با نگاه ویژه حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری توانستیم چنین فعالیت تربیتی عمیقی را ایجاد کنیم. زحماتی که دوستان در گذشته داشتند؛ به ما کمک کرد مبانی فکری خوبی را رقم بزنیم.

تلاش برای جذابیت فعالیت‌های فرهنگی

وی با اشاره به برنامه‌های راهبردی همچون رسانش یا کافه ۵۷ گفت: همچنین برنامه دختران ایران با موضوع روایتگری دختران و برنامه یک‌صدا ایران را داشتیم که مبتنی بر ارائه محتوا‌های تربیتی بود.

تاریخی با بیان اینکه جذابیت برنامه‌های فرهنگی به شدت ممکن است فاصله با مسائل تربیتی را بیشتر کند؛ افزود: اگر دقت نداشته باشیم برنامه‌های فرهنگی از محتوای غنی فاصله می‌گیرد. به همین جهت تلاش کردیم تا دفتر آینده‌سازان قم را تقویت کنیم تا نظام محتوایی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان تقویت شود.

تاریخی افزود: همچنین برای نظم‌بخشی به فعالیت‌های اتحادیه، سامانه‌های متنوعی راه‌اندازی شد که امروز بسیاری از شرکت‌های صنعتی یا سازمان‌های بزرگ فرهنگی به چنین سامانه‌ای نیاز داشتند.

وی با اشاره به ۶ سال حضور در اتحادیه انجمن‌های اسلامی به عنوان دبیر کل گفت: هیچ لحظه‌ای حسرت روز‌های گذشته را ندارم؛ حسرت نمی‌خورم روزی می‌توانستم کاری ان جام دهم و ندادم. عزم و نیتم این بوده است که هر کاری از دستم برمیاید انجام دهم.

دبیر کل سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خاطر نشان کرد: هر اقدامی که انجام دادم بدون کمک حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری امکان‌پذیر نبود. همکاری‌های خوبی با وزرای آموزش‌وپرورش همچون اقاقی حاجی میرزایی آشتیانی، آقای فانی، دکتر نوری و جناب آقای صحرایی وزرا‌ای بودند که اگرچه تغییرات متعدد چندان خوش‌ای ند نبود، اما از هر کدام از آنان نکات زیادی را یاد گرفتم.

انتهای پیام/
علاقه کم‌نظیر آیت‌الله رئیسی به مسائل پرورشی

اخبار کرمان
اخبار کرمان و شهرستان ها

منبع:آنـــا
? علاقه کم‌نظیر آیت‌الله رئیسی به مسائل پرورشی