طرح «هر خانه یک پرچم» در کرمان اجرا می‌شود

کرمان – طرح «هر خانه یک پرچم» جهت عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) در کرمان اجرا می‌شود. به گزارش فت فتو، سرپرست شهرداری کرمان در جلسه‌ای که به‌منظور برنامه‌ریزی نهایی جهت آماده‌سازی فضای شهر برای ایام محرم با حضور شهرداران مناطق پنج‌گانه و معاونان خدمات‌شهری و فرهنگی اجتماعی شهردار برگزار شد، با تأکید بر ضرورت فضاسازی ویژه […]

کرمان – طرح «هر خانه یک پرچم» جهت عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) در کرمان اجرا می‌شود.

به گزارش فت فتو، سرپرست شهرداری کرمان در جلسه‌ای که به‌منظور برنامه‌ریزی نهایی جهت آماده‌سازی فضای شهر برای ایام محرم با حضور شهرداران مناطق پنج‌گانه و معاونان خدمات‌شهری و فرهنگی اجتماعی شهردار برگزار شد، با تأکید بر ضرورت فضاسازی ویژه برای ایام محرم امسال، افزود: علاوه بر نصب بیرق، پارچه، بنر و پرچم‌های عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) و استفاده از بیلبوردهای موجود در سطح شهر، برخی از پارک‌ها نیز برای برگزاری مراسم عزاداری با رعایت کلیۀ پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.

محسن پوراسماعیلی با بیان اینکه اقدامات شهرداری درخصوص فضاسازی شهر برای ایام محرم فراتر از تکلیف و برآمده از عشق به اباعبدالله‌الحسین (ع) است، خاطرنشان کرد: امسال در ایستگاه‌های صلواتی و محل‌های برگزاری مراسم عزاداری، نذر سلامت در قالب توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در بین عزاداران حسینی به‌صورت جدی انجام شود.

سرپرست شهرداری کرمان با تأکید بر ضرورت رعایت کلیۀ پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله کرونا، افزود: کلیۀ دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت‌های عزاداری رعایت شود و در صورت مشاهدۀ هرگونه تخطی از پروتکل‌های اعلام‌شده، برخورد جدی صورت گیرد تا از ابتلای عزاداران حسینی به کرونا جلوگیری شود.

پوراسماعیلی با اشاره به آماده‌سازی فضای اداری شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های مختلف شهرداری متناسب با ایام محرم، خاطرنشان کرد: سایر اِلمان‌های مناسبتی از سطح شهر جمع شده و اِلمان‌های متناسب با ایام محرم جایگزین آن‌ها می‌شود.

وی، ضمن تأکید بر همکاری شهرداری در اجرای طرح «هر خانه یک پرچم»، یادآور شد: لازم است در برخی قسمت‌های شهر مثل خیابان «شریعتی»، فضاهایی دائمی جهت نصب بنر، پرچم و تزئینات مناسبتی با هماهنگی کسبه در نظر گرفته شود.

شهر به‌صورت ویژه‌ای فضاسازی می‌شود

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا و محدودیت برگزاری مراسم و تجمعات در ایام محرم، عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) انتظار دارند شهر به‌صورت ویژه‌ای فضاسازی شود و شهرداری نیز تمام تلاش خود را برای سیاه‌پوش کردن شهر و ایجاد حال و هوای محرم در تمام سطح شهر به کار می‌گیرد.

رامین امیرمداح با اشاره به اینکه امسال، خیابان‌ها و معابر بیشتری نسبت به سال‌های گذشته سیاه‌پوش می‌شوند، افزود: از مدت‌ها قبل، جلساتی با حضور مدیران سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری جهت هماهنگی با مناطق در خصوص آماده‌سازی شهر برای ایام محرم برگزار شده تا محرم امسال را به‌طور ویژه‌تری برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نصب بیرق و کُتل در مناطق، روی پل اصلی هر یک از مناطق یک بیرق بزرگ برافراشته می‌شود.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز بیان کرد: پیرو تأکید ویژه‌ای که در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، بر اجرای طرح‌ها و برنامه‌های شهروندمدار در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و مناسبت‌های ملی و مذهبی داشته‌ایم، در ایام محرم امسال، طرح «هر خانه یک پرچم» در شهرک «جنت» و بلوار «آیت‌الله سعیدی» اجرا می‌شود و سازمان از اجرای این طرح پشتیبانی می‌کند.

برگزاری تعزیه در سطح شهر

محمد جهانشاهی افزود: از مزایای طرح «هر خانه یک پرچم»، مشارکت دادن شهروندان در امر زیباسازی و آماده‌سازی محله‌ها جهت ایام محرم است و مشابه این طرح برای فضاسازی سطح محله‌ها در سایر مناسبت‌های ملی و مذهبی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مجموعه برنامه‌های ایام محرم اعم از سخنرانی و مداحی در فرهنگ‌سرای «کوثر» شهرداری با همکاری هیئت «محفل زینبیون» و اجرای ۱۰ شب تعزیه در پارک «شهید مطهری»، خاطرنشان کرد: با بیش از ۲۰ هیئت مذهبی جهت برگزاری مراسم و برنامه‌های مختلف به‌مناسبت ایام عزاداری سالار شهیدان، همکاری داریم و تدابیر لازم جهت رعایت کلیۀ پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در این برنامه‌ها اندیشیده شده است.

در ادامۀ این جلسه، شهرداران مناطق، گزارشی از اقدامات انجام‌شده درخصوص آماده‌سازی فضای شهر در آستانۀ فرارسیدن ایام محرم ارائه کردند.

کارگر، مجری طرح «هر خانه یک پرچم» نیز با بیان اینکه چند سالی است که این طرح در سطح کشور مطرح شده، اما هنوز در هیچ شهری به‌طور کامل اجرا نشده است، افزود: تلاش داریم امسال با همکاری قرارگاه «خاتم‌الاوصیا»، شورای اسلامی شهر و شهراری کرمان، این طرح را به‌صورت پایلوت در شهرک «جنت» و بلوار «آیت‌الله سعیدی» اجرا کنیم.

وی، طرح «هر خانه یک پرچم» را طرحی مردمی و مسجدمحور توصیف کرد که با پشتیبانی شهرداری اجرا می‌شود و با اشاره به آماده‌سازی ۲۰۰۰ پرچم عزای امام حسین (ع) برای اجرای این طرح افزود: تعداد ۱۰۸۷ خانوار در بلوار «آیت‌الله سعیدی» زندگی می‌کنند و برای اجرای این طرح نیازمند همکاری شهرداران مناطق هستیم.

کد خبر ۵۲۷۸۳۱۰منبع:مــهر
? طرح «هر خانه یک پرچم» در کرمان اجرا می‌شود