ضریب نفوذ بیمه در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، صادق سلطانی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک هفته بیمه، اظهار داشت: نگاه اقتصادی به رشد و توسعه اقتصادی استان باید در همه بخش‌ها باشد و از همه ظرفیت‌ها و منابع تامین مالی در این حوزه استفاده کنیم تا به اهداف پیش‌رو برسیم. […]

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، صادق سلطانی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک هفته بیمه، اظهار داشت: نگاه اقتصادی به رشد و توسعه اقتصادی استان باید در همه بخش‌ها باشد و از همه ظرفیت‌ها و منابع تامین مالی در این حوزه استفاده کنیم تا به اهداف پیش‌رو برسیم.

وی با اشاره به اینکه منابعی چون بودجه عمومی دولت، منابع بخش خصوصی، تسهیلات، بورس و بازار سرمایه، منابع مالی شرکت‌های دولتی، سرمایه‌گذاری خارجی و غیره در رشد و توسعه استان سهم دارند، گفت: باید به هر کدام از این منابع در جای خودش توجه داشته باشیم.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از موضوعات خیلی مهم در صنعت بیمه در بخش آورده‌های بخش خصوصی است که سهم ۲۱ درصدی دارد، افزود: بخش خصوصی و بیمه‌های بازرگانی می‌توانند در توسعه اقتصادی استان‌ها نقش مهمی ایفا کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های بیمه در استان کرمان گفت: از ۳۹ شرکت بیمه‌ای فعال در کشور، ۲۲ بیمه در استان کرمان فعالیت دارند که تعداد شعب بیمه‌های بازرگانی استان ۴۳ شعبه است و ۲ هزار و ۱۳۰ نمایندگی شبکه فروش و ۱۵ کارگزار فعال و ۵۳ مورد ارزیابان خسارت داریم.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه حق بیمه سرانه استان کرمان ۱۴ میلیون ریال به ازای هر فرد ساکن در استان است، افزود: آمار حق بیمه تولیدی استان ۴۷ هزار میلیارد ریال است که  ۲۹ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختی بیمه در استان کرمان در سال ۱۴۰۱ بوده است.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه سهم ۷ درصدی برای ضریب نفوذ بیمه دیده شده بود که عدد بالایی بود، افزود: ضریب نفوذ بیمه در کشور ۱٫۹ و در استان کرمان ۱٫۴ درصد است که این آمار در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در استان کرمان وضعیت مطلوبی ندارد و در رتبه ۲۷ کشوری قرار داریم، گفت: اثرگذاری ضریب نفوذ بیمه بر همه شاخص‌های اقتصادی استان است.

وی با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی استان به حدود ۴ درصد رسیده و این رشد را باید در دیگر شاخص‌های اقتصادی استان هم شاهد باشیم، افزود: اعتماد بین مردم و صنعت بیمه و فرهنگ‌سازی در خصوص بیمه‌های اختیاری مسئله‌ای است که باید به آن توجه ویژه شود.

۸۰ درصد اموال دولتی کشور بیمه نیست

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد اموال دولتی در کشور بیمه نیستند و ۹۴ درصد واحدهای مسکونی بیمه آتش‌سوزی ندارند، گفت: ۸۲ درصد خودروهای در حال تردد فاقد بیمه بدنه هستند و این آمار نشان می‌دهد که نیازمند یک فرهنگ‌سازی بزرگ در صنعت بیمه هستیم.

وی با بیان اینکه مشکلات و چالش‌های صنعت بیمه استان کرمان به عنوان یکی از موضوعات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بررسی می‌شود، ادامه داد: شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان بیمه‌های خود را در خارج از استان انجام می‌دهند و پیگیری برای الزام این بیمه‌ها در استان در حال انجام است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان از برگزاری همایش بیمه با حضور قائم مقام صنعت بیمه کشور در کرمان خبر داد و گفت: این همایش در جهت ارتقای صنعت بیمه در استان کرمان و بررسی مشکلات استان در این حوزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت‌ها زیادی در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات دارند و ارتقای صنعت بیمه در استان به بهبود فضای کسب و کار در استان کمک می‌کند، ادامه داد: باید همه ارکان در کنار هم قرار گیرند تا شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم و گام موثری در خصوص ارتقای صنعت بیمه در استان برداشته شود.

انتهای پیام/۵۱۱/
ضریب نفوذ بیمه در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است

منبع: تسنــیم
? ضریب نفوذ بیمه در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است