ضرورت بهره‌برداری از هنر در معرفی الگوها

معاون فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گفت: باید الگوهای خودمان را با زبان هنر به جوانان و نوجوانان ارائه کنیم. به گزارش گروه شهرستان‌های پایگاه خبری تحلیلی «نذیر کرمان»؛ ظهر امروز ایوب کمالی در مراسم یادبود شهید «ابراهیم هادی» در شهرستان جیرفت گفت: به دلایلی که امروزه جوانان و نوجوانان ما با وجود کثرت […]معاون فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گفت: باید الگوهای خودمان را با زبان هنر به جوانان و نوجوانان ارائه کنیم.

به گزارش گروه شهرستان‌های پایگاه خبری تحلیلی «نذیر کرمان»؛ ظهر امروز ایوب کمالی در مراسم یادبود شهید «ابراهیم هادی» در شهرستان جیرفت گفت: به دلایلی که امروزه جوانان و نوجوانان ما با وجود کثرت متولیان فرهنگی و پرورشی، تخصیص بودجه‌های کلان و اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی، بیش‌تر متأثر از یک چهره اینستاگرامی یا بازیگر و خواننده می‌شوند و به‌عنوان مرجع فکری انتخاب می‌کنند، آنان مقصر نیستند بلکه مشکل به متولیانی برمی‌گردد که این نسل را نشناختند. 

 
معاون فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جیرفت تأکید کرد: راهکار هنرمندانه‌ای در جهت شناساندن الگوهای اسلامی و انقلابی از جمله شهداء به جز چند جلد کتاب و فیلم، اثر هنری مؤثر با ذائقه جوان و نوجوان از شهداء را در اختیار جوانان و نوجوانان قرار ندادیم و از قالب‌های هنری از جمله سرود، نمایش و تئاتر، هنرهای رقومی و تجسمی، کتاب و کتابخوانی، فیلم و انیمیشن، بازی‌های دیجیتال و هوش مصنوعی برای تولید و ارائه‌ با کیفیت محتواهای مؤثر و اسلامی استقبال و حمایت نکردیم. 
 
وی با اشاره به اینکه امروز بخش قابل توجهی از جوانان و نوجوانان ما به سمت جاذبه‌های منفی تمایل دارند، بیان کرد: جوانان مقصر نیستند بلکه ما مسئولان و متولیان فرهنگی باید در مواجهه‌ با برنامه‌ها و عملکردمان با جوانان و نوجوانان تجدید نظر کنیم. 
 
کمالی مطرح کرد: لازمه‌ این کار ساماندهی، شبکه‌سازی و توانمند‌سازی و حمایت از گروهای آتش به اختیار فرهنگی است. 
 
معاون فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جیرفت به سرود سلام فرمانده که جهانی شد اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان تشنه معارف و مبانی انقلابی و اسلامی هستند.
 
منبع: دقیانوس 
 
انتهای خبر/ فلاح


ضرورت بهره‌برداری از هنر در معرفی الگوها

اخبار کرمان
اخبار کرمان و شهرستان ها

منبع:آرمـان
? ضرورت بهره‌برداری از هنر در معرفی الگوها