شهید حاج قاسم سلیمانی سیاست الهی داشت و اهل نیرنگ نبود

نذیر کرمان/کرمان رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: اگر کسی به این خزانه ابدی (نماز) متصل شد، بر اساس قرآن رنگ، زبان، معاشرت، سیاست و کیاست خدایی پیدا می‌کند. به همین دلیل در حاج قاسم که در قله کار سیاسی است، نیرنگ نمی‌بینیم و او حیله‌گری سیاست را نداشت. حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امروز هفتم […]

نذیر کرمان/کرمان رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: اگر کسی به این خزانه ابدی (نماز) متصل شد، بر اساس قرآن رنگ، زبان، معاشرت، سیاست و کیاست خدایی پیدا می‌کند. به همین دلیل در حاج قاسم که در قله کار سیاسی است، نیرنگ نمی‌بینیم و او حیله‌گری سیاست را نداشت.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امروز هفتم آذرماه در نهمین اجلاسیه استانی نماز در کرمان اظهار کرد: شیعیان حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها) با کیفیت نماز خود مشخص می‌شوند و جلوه ویژه شیعه بودن آنها نماز است.

وی با بیان اینکه نماز محبوب ائمه اطهار (علیهم السلام) و یکی از جلوه‌های سنخیت با عالم اولیا است، افزود: بر اساس آیات قرآن نخستین و آخرین ویژگی بندگان خوب خداوند و مؤمنان اهل نماز بودن است و همه احوالات آنها در نماز آنها تعریف می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به ویژگی‌های مؤمنان در دو سوره معارج و مؤمنون، اظهار کرد: حفاظت از نماز در این دو سوره مورد توجه است و کسانی که به حقیقت نماز می‌رسند از آن محافظت می‌کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به نماز پایبند بود و شجاعت، لطافت طبع، تواضع، نگاه تربیتی، رشادت، سلحشوری، عزت، بصیرت و نازک اندیشی خود را از نماز داشت و اگر کسی به این خزانه ابدی (نماز) متصل شد، اینگونه می‌شود و براساس قرآن رنگ، زبان، معاشرت، سیاست و کیاست خدایی پیدا می‌کند. به همین دلیل در حاج قاسم که در قله کار سیاسی است، نیرنگ نمی‌بینیم و او حیله‌گری سیاست را نداشت.

وی با تأکید بر اینکه نماز معجزه می‌کند، گفت: در مورد نماز مبتلا به کارهای کلیشه‌ای نشوید زیرا جواب نمی‌دهد. نماز باید دلی و فطری شود و به تعبیر امام صادق(علیه السلام) باید نماز را در آغوش کشید و باید با نماز خود عشق کنیم و اگر با نماز باشیم کار ما درست می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری در پایان با گلایه از برنامه‌ریزی مدارس بر برپایی نماز و تنها شرکت کردن گروهی در نماز، نقش آموزش نماز در مدارس را مهم دانست و با بیان اینکه معلمان می‌توانند حس نماز را به دانش‌آموزان منتقل کنند، گفت: اگر بخواهیم خاطرات شیرین برای نسل جوان بسازیم نمازخانه‌ها باید دل‌انگیزترین محیط مدارس باشند.

انتهای پیام
شهید حاج قاسم سلیمانی سیاست الهی داشت و اهل نیرنگ نبود

منبع: ایـسنا
? شهید حاج قاسم سلیمانی سیاست الهی داشت و اهل نیرنگ نبود