شناسایی و انهدام باند جعل مدارک دانشگاهی؛ هر مدرک ۱۵۰ میلیون تومان!

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه نذیر کرمان،‌ سرهنگ ضرغام آذین رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اظهار کرد: باند ۴ نفره جعل مدارک دانشگاهی با همکاری حراست‌ دانشگاه‌های کشور شناسایی و منهدم شدند و از مخفیگاه این باند بیش از ۲۰۰ مدرک دانشگاهی کشف شد. وی با بیان اینکه شناسایی این باند به […]

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه نذیر کرمان،‌ سرهنگ ضرغام آذین رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اظهار کرد: باند ۴ نفره جعل مدارک دانشگاهی با همکاری حراست‌ دانشگاه‌های کشور شناسایی و منهدم شدند و از مخفیگاه این باند بیش از ۲۰۰ مدرک دانشگاهی کشف شد.

وی با بیان اینکه شناسایی این باند به دلیل همکاری خوب حراست‌ دانشگاه‌ها بوده است، گفت:  این باند برای هر مدرک ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان از افراد درخواست می‌کردند.

 آذین با بیان اینکه برخی از افراد مشهور در جامعه (سلبریتی‌ها) به تبلیغ برای این باند اقدام می‌کردند، گفت: برخی از افراد خارجی هم مشتری این باند بودند که مدارک ایرانی سفارش می‌دادند.

وی با بیان اینکه افرادی که تبلیغ فروش مدارک دانشگاهی را انجام می‌دهند، جرمشان معاونت در جرم است، بیان کرد: راه تبلیغ و بازاریابی و جذب مشتری این باند فضای مجازی از جمله اینستاگرام، واتساپ و تلگرام بوده است.

آذین با بیان اینکه خرید و فروش و حتی تبلیغ مدارک جعلی دانشگاهی جرم است، گفت: شناسایی و دستگیری باند جعل مدارک دانشگاهی همچنان در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا در پایان با اشاره به عملکرد این مرکز از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۲ میلیارد تومان ارزش ریالی پرونده‌های مکشوفه در این مرکز که شامل پرونده‌های جعل کلاهبرداری و … بوده است.

انتهای پیام/
شناسایی و انهدام باند جعل مدارک دانشگاهی؛ هر مدرک ۱۵۰ میلیون تومان!

منبع:آنـــا
? شناسایی و انهدام باند جعل مدارک دانشگاهی؛ هر مدرک ۱۵۰ میلیون تومان!