سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا آخر آذرماه پرداخت می‌شود

فردای‌کرمان – گروه اقتصاد: با مصوبۀ شورای عالی بورس،نیمی از سود سهام عدالت به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای دارندگان سهام عدالت تا پایان آذرماه پرداخت می‌شود. بهمن عبداللهی عضو شورای عالی بورس با اعلام این خبر گفت که بقیۀ سود سهام عدالت نیز به تدریج از شرکت‌های سرمایه‌پذیر وصول می‌شود و تا پایان […]

فردای‌کرمان – گروه اقتصاد: با مصوبۀ شورای عالی بورس،نیمی از سود سهام عدالت به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای دارندگان سهام عدالت تا پایان آذرماه پرداخت می‌شود.

بهمن عبداللهی عضو شورای عالی بورس با اعلام این خبر گفت که بقیۀ سود سهام عدالت نیز به تدریج از شرکت‌های سرمایه‌پذیر وصول می‌شود و تا پایان سال‌جاری به حساب ذی‌نفعان واریز خواهد شد.

به گفتۀ وی،پرداخت سود سهام عدالت مانند سال گذشته به‌صورت متمرکز و از طریق سامانۀ سجام و روش‌های غیرحضوری انجام می‌شود.

تاکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها وصول شده است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از فارس،وی با اشاره به برگزاری جلسۀ هفتم آذرماه شورای عالی بورس با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی،بیان کرد:«در این جلسه سه موضوع مهم در مورد سهام عدالت مورد تصویب قرار گرفت».

وی گفت:«اولین مصوبه این بود که برای زمینه‌سازی در باز شدن نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت در بورس،نیاز به برگزاری مجامع استانی این شرکت‌ها است که در اولین گام قرار شد مجمع استانی برای خراسان شمالی و زنجان به‌صورت آزمایشی تا دو ماه آینده برگزار شود و مجامع بقیۀ استان‌ها هم به ترتیب برگزار خواهد شد».

رئیس اتاق تعاون ایران خاطرنشان کرد:«مصوبۀ دوم شورای عالی بورس در مورد برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت بود که مقرر شد از امروز مجامع این استان‌ها با نصاب حداقل ۲۰ درصد اعضای شهرستانی شرکت‌های تعاونی سهام عدالت برگزار شود که بعداً منتخبان این مجامع بتوانند در مجامع شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری عدالت حق رای داشته و حضور پیدا کنند».

وی در مورد مصوبۀ سوم شورای عالی بورس گفت:«قرار شد برای تقسیم سود عملکرد شرکت‌های سرمایه‌پذیر مربوط به سال ۱۴۰۱ امسال هم در دو مرحله پرداخت شود که در مرحلۀ اول سودهایی که از شرکت‌ها جمع‌آوری شده حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است که بین ذی‌نفعان سهام عدالت تقسیم می‌شود و برای دارندگان سهام به ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی،حدود ۶۰۰ هزار تومان در مرحلۀ اول سود پرداخت خواهد شد».

وی افزود:«بقیۀ سود سهام عدالت به تدریج از شرکت‌های سرمایه‌پذیر وصول می‌شود و تا پایان سال‌جاری به حساب ذی‌نفعان واریز خواهد شد».

عبداللهی همچنین در مورد مصوبۀ دیگر شورای عالی بورس گفت:«شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی طی دو سه سال گذشته مطالباتی دارند که قرار شد از ۲۰ آذرماه بخشی از این مطالبات به‌صورت علی‌الحساب از سوی سازمان بورس پرداخت شود و بقیۀ مطالبات هم با دریافت صورت‌حساب تسویه شود». /پ
سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا آخر آذرماه پرداخت می‌شود

منبع:خبر کرمان
?

سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا آخر آذرماه پرداخت می‌شود

:اخبار استان کرمان – اقتصادی