زنگ خطر موج پنجم کرونا در بیمارستان‌ شهربابک به صدا درآمد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک، گفت: زنگ خطر موج پنجم کرونا در بیمارستان شهربابک به صدا در آمد و تعداد بیماران بستری به کرونا به هفتاد نفر رسید به گزارش اقطاع خبر از شهربابک ،دکتر ناصر مرتضی زاده ، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک در گفتگو با خبرنگارما از افزایش ناگهانی  تعداد بیماران […]

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک، گفت: زنگ خطر موج پنجم کرونا در بیمارستان شهربابک به صدا در آمد و تعداد بیماران بستری به کرونا به هفتاد نفر رسید

به گزارش اقطاع خبر از شهربابک ،دکتر ناصر مرتضی زاده ، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک در گفتگو با خبرنگارما از افزایش ناگهانی  تعداد بیماران بستری در بیمارستان شهربابک  خبر داد و  گفت :سرعت همه گیری و انتشار ویروس کرونا در  موج پنجم به حدی بالا بود که تعداد بیماران بستری به هفتاد نفر  رسید و با پر شدن ظرفیت تخت های بیمارستان شهربابک   ، بیماران را به نقاهتگاه واقع در سپاه  منتقل کردیم.

وی  بر ضرورت  استفاده از ماسک تاکید کرد و گفت : استفاده از ماسک تا حدود ۹۰درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند، بنابراین  استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار موثر است.اما متاسفانه کمتر از ۴۰درصد از مردم ،ماسک استفاده می کنند و پروتکل های بهداشتی غالبا رعایت نمی شود.

 دکتر ناصر مرتضی زاده ، افزایش ناگهانی بیماران بستری و پر شدن ظرفیت تخت های بیمارستان را  یک فاجعه و بحران کرونایی در شهربابک دانست و اظهار کرد :در کنار این بحران اکثر مردم عزیز شهربابک هنوز هم  مسئله کرونا را جدی نگرفتند و پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود .

وی ادامه داد: در شروع پیک پنجم  اکثر مردم شهربابک با بی خیالی و عادی انگاری در  مراسمات عروسی و عزا و دورهمی های خانوادگی حضور پیدا می کنند و اگر این شیوه سهل انگاری در پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا کند با همه گیری ویروس کرونا در موج پنجم با  مرگ و میر تعداد بیشتری از  عزیزانمان روبرو خواهیم شد.

وی ازابتلا کودکان و جوانان به کرونا در موج پنجم هشدار  داد و گفت :  در ابتدای شروع موج پنجم سه نفر در رده سنی جوان براثر ابتلا به کرونا در بیمارستان شهربابک فوت کردند .

وی در خاتمه  افزود: باتوجه به قرمز بودن وضعیت کرونا و افزایش آمار بستری ها ،خواهش ما از مردم توجه به توصیه‌ها و پرهیز از رفت و آمد غیر ضروری است تا این موج کنترل شود.

انتهای پیام/همت

زنگ خطر موج پنجم کرونا در بیمارستان‌ شهربابک به صدا درآمدمنبع:آرمان