روسیاهی غرب در پاسداشت حقوق بشر نسبت به انتخابات ۱۴۰۰ ایران

محمدرضا اکبری زاده گفت: برخی رفتارهای انجام شده در کشورهای داعیه دار حمایت از حقوق بشر در رابطه با انتخابات ۱۴۰۰، نمونه نقض آشکار مبانی حقوق بشر بود که روسیاهی غرب برای پاسداشت حقوق بشر را در پی داشت.     به گزارش فت فتو؛ محمدرضا اکبری زاده مدیرکانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کل […]

محمدرضا اکبری زاده گفت: برخی رفتارهای انجام شده در کشورهای داعیه دار حمایت از حقوق بشر در رابطه با انتخابات ۱۴۰۰، نمونه نقض آشکار مبانی حقوق بشر بود که روسیاهی غرب برای پاسداشت حقوق بشر را در پی داشت.

 

 

به گزارش فت فتو؛ محمدرضا اکبری زاده مدیرکانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کل استان کرمان به مناسبت ۱۲ تیرماه، روز حمله ناو وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و روز افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: حق رای یکی از حق شهروندی وجزء حقوق اساسی انسان ها تلقی می شود، که برای بدست آوردن این حق، جوامع بشری تلاش می کنند، وبرای آن می جنگند، ومردم ایران با انقلاب ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ این حق را با جهاد وایثار وشهادت بدست آوردند، وهر شهروند ایرانی در هر نقطه از عالم که باشد از این حق برخوردار خواهد بود، وسلب آن از هر فردی، سلب یک حق اساسی ومهم در انتخاب سرنوشت خود، وحق مداخله در حاکمیت، وجلوه دموکراسی است.

وی افزود:اینکه کانادا اجازه برگزاری انتخابات در کشورش را به ایرانیان نداد، در چند کشور به هموطنان ما توهین شد، امنیت جسمی و روانی ایشان در استیفای این حق واعمال آن سلب شد، یک خانم در بیرمنگام انگستان مورد ضرب وجرح قرار گرفت و نیروهای امنیتی این کشورها اقدامات حمایتی خود را مصروف نداشتند، و عرصه را بر متجاوزین باز گذاشتند، این رفتارها نقض آشکار حقوق بشر از سوی کشورهای داعیه دار حقوق بشر، وامتحان بدی بود که غربی ها در این انتخابات پس دادند.

مستشار دادگاه تجدید نظر کرمان گفت: افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که در حمایت از حقوق بشر صادقانه عمل نموده و در پاسداشت آن تمام تلاش خود را به کار گرفته و خواهد گرفت.

اکبری زاده بیان کرد: کشورهای غربی در این باره باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و قطعا دولت جدید ایران این موضوع را به غرب یادآور خواهد شد.

وی با تاکید بر این مطلب که عرصه حقوق بشر عرصه شعار و سخنرانی نیست، بلکه عرصه عمل واقدام است، تاکید کرد: مدعیان روسیاه غربی، بشر را درجه بندی نموده و برخی از ابناء بشر را بهره مند از حقوق بشر نمی دانند که این سیاست و برخورد دو گانه غرب و استفاده ابزاری از حقوق بشر، باید با مطالبه و پیگیری جهانی از غرب پایان پذیرد.

مدیرکانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کل استان کرمان ادامه داد: موضوع خروج بی منطق آمریکا از افغانستان و جنایاتی که طالبان در افغانستان در پی این خروج علیه شهروندان افغانستان مرتکب می شوند، یا کشف گورهای دسته جمعی کودکان سه تا ۱۸ ساله در سه نقطه از کشور کانادا موضوعات روز حقوق بشری است که این دولت ها باید پاسخگوی این رفتارها باشند.

انتهای پیام/امیرمنبع:آرمان
? روسیاهی غرب در پاسداشت حقوق بشر نسبت به انتخابات ۱۴۰۰ ایران