رهبر انصارالله یمن: انگلیسِ نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد

به گزارش گروه سیاست و جهان نذیر کرمان؛ عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن امروز بعدازظهر (پنجشنبه) در سخنانی  با اشاره یه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه اظهارکرد: انگلیسِ احمق و نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد، این کشور‌ها به جای حمله به یمن، باید جنگ غزه را متوقف […]

به گزارش گروه سیاست و جهان نذیر کرمان؛ عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن امروز بعدازظهر (پنجشنبه) در سخنانی  با اشاره یه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه اظهارکرد: انگلیسِ احمق و نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد، این کشور‌ها به جای حمله به یمن، باید جنگ غزه را متوقف کنند تا ثبات به منطقه بازگردد و درگیری هم گسترش پیدا نکند.

وی افزود: یمن از هر کشتی حامل کمک به غزه، حمایت خواهد کرد، عملیات‌های دریایی ما جهاد در راه خداست و اهداف مقدسی داریم که همان حمایت از مردم غزه است.  

رهبر انصارالله یمن با تأکید بر اینکه موشک‌های ما به حدی پیشرفته شده اند که پدافند‌های آمریکایی قادر به رهگیری آنها نیستند، اضافه کرد: پیروزی‌هایی در سطح تاکتیک، سلاح و وسایل وجود دارد و کارشناسان آمریکایی از تاکتیک‌های نیرو‌های مسلح ما شگفت زده شده اند.

الحوثی همچنین گفت: آمریکا و انگلیس با وجود بمباران‌های مستمر یمن، موفق به جلوگیری از عملیات‌های ما نشدند و به شکرانه خداوند ما نیز قوی‌تر شدیم.

وی افزود: در روز اول تجاوز، آمریکا، انگلیس و اکثر کشور‌های بزرگ اروپایی برای ارائه هر نوع کمک و حمایت از دشمن صهیونیستی اقدام کردند. بدرالدین اظهار داشت با وجود اینکه دشمن اسرائیلی امکانات نظامی گسترده‌ای در اختیار دارد، اما آمریکا و غرب سلاح، پول و کارشناسان خود را در اختیار آن قرار دادند.

رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: اکثر کشور‌ها و نظام‌ها و حکومت‌ها نظاره گر حوادث غزه هستند و برخی نیز غیرعلنی از دشمن اسرائیلی حمایت می‌کنند و برخی نیز با آن همدست هستند. آمریکا برای سومین بار در شورای امنیت از وتو برای جلوگیری از تصویب هر قطعنامه‌ای برای توقف نسل کشی ملت فلسطین در غزه استفاده کرد.

الحوثی ادامه داد: آمریکا بر ادامه نسل کشی ساکنان غزه با همه ابزار‌ها اصرار دارد. آمریکا بیشترین پوشش را فراهم می‌کند تا گرسنه نگه داشتن ملت فلسطین در غزه به حدی برسد که برای کشور‌ها و نهاد‌های غربی رسوا کننده است. آمریکا از زمان تاسیس شورای امنیت تا به امروز از بیشترین حق وتو به نفع دشمن اسرائیلی استفاده کرده است.

وی افزود: آمریکا شریک اصلی دشمن اسرائیلی در همه جنایاتش علیه ملت فلسطین در همه مراحل گذشته است. آمریکا نقش حمایت از جنایات صهیونیست‌ها و دفاع از دشمن اسرائیلی و ارائه هر نوع کمک و حمایت از آن را از انگلیس به ارث برده است. آمریکا نقش شورای امنیت را تغییر داده و مانع از ایفای نقش سازمان ملل در هر رویکرد بشردوستانه به نفع ملت‌های مستضعف شده است.

الحوثی گفت: با وخامت اوضاع انسانی در غزه و افزایش مشکلات و مصیبت ها، مسئولیت همه به ویژه مسلمانان بیشتر می‌شود. مسلمانان منتظر چه چیزی هستند تا در قبال اوضاع غزه اقدام کنند؟ آیا می‌خواهند نسل کشی ساکنان غزه به طور کامل انجام شود؟

رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: دشمن اسرائیلی به شیوه وحشیانه خود در جلوگیری از رسیدن مواد غذایی به دست ملت فلسطین و جلوگیری از ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی به غزه ادامه می‌دهد. تعلیق فعالیت‌های برنامه جهانی غذا با سطح بسیار دردناک درد و رنج‌ها و گرسنگی فلسطینی‌ها در غزه، ماهیت نقش آن را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: موارد مرگ و میر ناشی از گرسنگی در غزه رو به افزایش است و مرگ و میر‌های ناشی از گرسنگی در میان کودکان و سالمندان دیده می‌شود.

الحوثی در پایان گفت: کشور‌های بزرگ عربی اقدام جدی و ملموسی در قبال اوضاع غزه انجام نمی‌دهند و گویا نقش آنها در فتنه‌ها و درگیری‌هایی محدود می‌شود که باعث نابودی امت از درون می‌شود. چرا کشور‌های بزرگ عربی برای ایفای نقش شرافتمندانه و مثبت هر چند در زمینه بشردوستانه با رساندن غذا و دارو به ساکنان غزه تلاش نمی‌کنند. نیرو‌های دشمن اسرائیلی به سوی تجمع هزاران نفر از مردمی که به دنبال به دست آوردن مقداری غذا و آرد بودند، تیراندازی کردند که شماری از آنها شهید و شماری نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/
رهبر انصارالله یمن: انگلیسِ نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد

منبع:آنـــا
? رهبر انصارالله یمن: انگلیسِ نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد