رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اولویت کار هیئت‌های مذهبی باشد

کرمان – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در هیئت‌های مذهبی و مراسم عزاداری باید در اولویت باشد. به گزارش فت فتو، نشست هماهنگی و برنامه ریزی مجالس و محافل حسینی در محرم و صفر امروز ظهر در اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با حضور حجت الاسلام حقانی مدیر کل تبلیغات […]

کرمان – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در هیئت‌های مذهبی و مراسم عزاداری باید در اولویت باشد.

به گزارش فت فتو، نشست هماهنگی و برنامه ریزی مجالس و محافل حسینی در محرم و صفر امروز ظهر در اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با حضور حجت الاسلام حقانی مدیر کل تبلیغات اسلامی و سردار محمد ناظری فرمانده کل نیروی انتظامی استان کرمان، برگزار شد.

حجت الاسلام غلامحسین حقانی در این نشست ضمن تشکر از نیروی انتظامی در جهت امنیت برنامه‌های مذهبی استان و با بیان اینکه حفظ سلامت مردم برای جریان‌های مذهبی بسیار اهمیت دارد و هیئتی‌ها در سال گذشته نشان دادند که پای کار سلامت مردم هستند، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم‌های محرم اولویت اصلی هیأت‌ها باشد.

حجت الاسلام حقانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید داشتند و جریان مذهبی ولایتمداری خود را در سال گذشته به اثبات رساندند افزود: پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا امسال تغییر کرده است و به‌عنوان مثال سال گذشته دسته روی ممنوع بود و امسال ممنوعیتی وجود ندارد.

وی ابراز کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هنگامی برای ما ارزش دارد که در تبعیت از سخنان رهبری باشد چرا که رهبری فرمودند؛ شما شیوه نامه سخت گیرانه بنویسید ما می‌دانیم جریان مذهبی این شیوه نامه‌ها را با قدرت اجرا می‌کند پس اگر ادعای ولایی بودن داریم باید در برپایی مجالس ماه محرم حتماً شیوه‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه هر هیأتی با هماهنگی کلانتری‌ها در محلات دسته روی داشته باشد، بیان داشت: امنیت عزاداری‌های محرم خصوصاً تاسوعا و عاشورا را مدیون مجاهدت‌های نیروهای انتظامی هستیم.

سردار ناظری فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان در این نشست با اشاره به اینکه امنیت در ایام محرم خصوصاً تاسوعا و عاشورا از وظایف نیروی انتظامی است، بیان داشت: نیروی انتظامی با تمام وجود به دنبال امنیت و آرامش هیأت‌های مذهبی در برگزاری عزاداری‌ها و برنامه‌های مذهبی استان است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان همکارانم با عشق و علاقه برای ایام محرم لحظه شماری می‌کنند تا بتوانند برای امام حسین کاری انجام دهند، خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی نیروی انتظامی در کنار برگزاری جلسات هیأت‌ها، سلامتی مردم است.

وی با توجه به اینکه افرادی در کشور به دنبال تعطیلی مراسم‌های مذهبی در کشور هستند، خاطرنشان کرد: فلسفه اقتدار، امنیت و عزت نظام جمهوری اسلامی، عزاداری و روضه‌های اهل بیت است.

سردار ناظری فرهنگ ایثار و شهادت را از افتخارات نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: یکی از افتخارات نیروی انتظامی باز بودن درب شهادت برای نیروهای انتظامی است.

گفتنی است این مراسم جهت هماهنگی و برنامه ریزی مجالس و محافل حسینی در محرم و صفر امروز ظهر با حضور مدیر کل تبلیغات استان، سردار ناظری فرمانده نیروی انظامی استان و هیأت‌های مذهبی شهر کرمان امروز ظهر در اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان برگزار شد.

کد خبر ۵۲۷۸۳۰۱منبع:مــهر
? رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اولویت کار هیئت‌های مذهبی باشد