دپوی ۳۲ هزار قلم داروی کرونایی در کرمان

کرمان – رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان از کشف ۳۲ هزار و ۷۰۴ قلم انواع داروی کرونایی در کرمان خبر داد. به گزارش فت فتو به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حمیدرضا میرحبیبی اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه اولویت اول کشور موضوع کرونا است […]

کرمان – رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان از کشف ۳۲ هزار و ۷۰۴ قلم انواع داروی کرونایی در کرمان خبر داد.

به گزارش فت فتو به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حمیدرضا میرحبیبی اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه اولویت اول کشور موضوع کرونا است و پذیرفته نیست که دارو در داروخانه‌ها کمیاب باشد و با قیمت چند برابر در بازار توسط افراد سود جو عرضه شود، لذا در اجرای فرمایشات معظم له و دستورات سلسله مراتب فرماندهی و با توجه به کمبود داروهای کرونا ورود قاطع به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طرح ضربتی مقابله با سوداگران و سودجویان دارو در سطح استان اجرا و با تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات فنی و پلیسی مأموران، ۲ انبار در حاشیه شهر که مقادیر زیادی دارو در آن دپو شده بود، شناسایی شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان تصریح کرد: مأموران پس از کسب دستور قضائی و در بازرسی از انبارهای مذکور، ۳۲ هزار و ۷۰۴ قلم انواع دارو و ۲۶۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی را کشف و ۲ متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ میرحبیبی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اقلام کشف شده را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، بیان داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و داروهای کشف شده نیز برای توزیع بین بیماران کرونایی تحویل نماینده دانشگاه علوم پزشکی شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان متذکر شد: در این برهه حساس که کشور نیاز مبرم به دارو و اقلام بهداشتی دارد، برخی افراد سودجو با دپو داروهای مورد نیاز بیماران سعی در عرضه آنها در بازار سیاه دارند که ما به این افراد هشدار می‌دهیم پلیس فعالیت سوداگران بازار دارو را رصد کرده و به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.

کد خبر ۵۲۸۵۶۰۱
دپوی ۳۲ هزار قلم داروی کرونایی در کرمان

منبع:مــهر
? دپوی ۳۲ هزار قلم داروی کرونایی در کرمان