دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی «شور حسینی» برگزار می شود

فت فتو/کرمان رئیس اتحادیه عکاسان شهرستان جیرفت از برگزاری دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی خبرداد. “علیرضا فرخی” رئیس اتحادیه عکاسان  و فیلم برداران شهرستان جیرفت از برگزاری دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی با عنوان «شور حسینی» که در پاییز ۱۴۰۰ برگزار می شود خبر داد و گفت: با همکاری  اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران، اتاق اصناف، […]

فت فتو/کرمان رئیس اتحادیه عکاسان شهرستان جیرفت از برگزاری دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی خبرداد.

“علیرضا فرخی” رئیس اتحادیه عکاسان  و فیلم برداران شهرستان جیرفت از برگزاری دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی با عنوان «شور حسینی» که در پاییز ۱۴۰۰ برگزار می شود خبر داد و گفت: با همکاری  اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران، اتاق اصناف، حوزه بسیج اصناف شهرستان و مجتمع فرهنگی دیجیتال استانی آرمین  در راستای ثبت و ماندگاری لحظه های ناب عشق به اباعبدالله الحسین (ع) دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی با عنوان «شور حسینی»  برگزار می شود.

وی استقبال از سوگواره فرهنگی و مذهبی شور حسینی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: سال گذشته برای اولین بار ایده‌ای تحت عنوان سوگواره عکس (شور حسینی و کرونا ) به صورت مجازی برگزار شد و مورد استقبال هنرمندان عکاس زیادی قرار گرفت و امسال این سوگواره برای دومین بار تحت عنوان «شور حسینی» برگزار می‌شود.

وی، دومین سوگواره شور حسینی را در دو بخش اصلی و جنبی عنوان کرد و گفت: بخش اصلی شامل مسابقه عکاسی حرفه ای، مسابقه عکاسی موبایلی، و نمایشگاه عکس از آثار برتر است و بخش جانبی نیز شامل پویش اینستاگرامی # شورحسینی عاشورا ، دعوت ازبرندگان سوگواره سال گذشته و شماری از عکاسان مطرح جنوب در برنامه لایو زنده اینستاگرامی # شورحسینی عاشورا برگزار می‌شود.

 فرخی،  برنامه‌های این سوگواره را  به صورت مجازی اعلام کرد و افزود: همچنین اگر تا زمان برگزاری اختتامیه شرایط کرونا مساعد باشد کارگاه‌های آموزشی حضوری برگزار خواهد شد.

این فعال فرهنگی،  مهلت ارسال بخش مسابقه عکاسی تا ۲۵ مهرماه عنوان کرد و گفت: جوایز بخش مسابقه عکاسی در بخش حرفه‌ای برای رتبه اول ۳۰، رتبه دوم ۲۰ و رتبه سوم ۱۰ میلیون ریال است. برای بخش موبایلی نیز، ۳ جایزه ۱۰ میلیون ریالی برای سه نفر اول به همراه تندیس یادبود در نظر گرفته شده است. 

رئیس اتحادیه عکاسان جیرفت توجه ویژه به جایگاه روضه های خانگی و سلامت عزاداری را نیز از سرفصل این سوگواره برشمرد و اظهار کرد :در نهایت  دو جایزه ویژه به دو اثر برتر در دو موضوع «روضه‌های خانگی» و «سلامت و عزاداری» به همراه تندیس یادبود، اهدا می‌شود. در هر بخش(حرفه ای و موبایلی) هر عکاس می تواند حداکثر ۴ قطعه عکس(رنگی یا سیاه وسفید) را ارسال کند.

                                                                                                                                            
فرخی با اشاره به اینکه آثار ارسالی در همه بخش های این سوگواره باید مربوط به سال جاری باشد وافزود: در صورتی که بنا به تشخیص هیات برگزار کننده اثر ارسالی بعنوان اثر برتر معرفی گردد، ارسال فایل اصلی عکس از سوی شرکت کننده ضروری است.   

                                                                                                                                                
رئیس انجمن عکاسان و فیلم برداران شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه شرکت‌کننده در مسابقه به عنوان صاحب اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده برگزار کننده خارج است اظهار کرد: دبیرخانه سوگواره استفاده از عکس‌های پذیرفته شده برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به سوگواره، با ذکر نام عکاس را برای خود محفوظ می‌دارد و عکس ها باید با  طول ۲۵۰۰ پیکسل و ۳۰۰ dpi ، وفرمت JPEG باشند و هرگونه اصلاح رنگ و یا برش عکس نباید به مستند بودن اثر خدشه وارد کند.                                 

وی  زمان داوری آثار را  در هفته نخست آبان ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: آثار برگزیده و راه یافته به نمایشگاه در نیمه دوم آبان ماه اعلام می‌شود و مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نیز در آذر ماه ۱۴۰۰ و همزمان با ایام ولادت حضرت زینب کبری(س) صورت می‌گیرد.

وی در خصوص نحوه ارسال آثار گفت: متقاضیان برای شرکت در این سوگواره باید با مراجعه  به  سایت www. Eakasanjeroft .ir   مراجعه و ثبت نام آثار خود را مطابق با شرایط عنوان شده به این آدرس، ارسال و یا به دبیر خانه سوگواره به آدرس : جیرفت خیابان امداد ساختمات اتاق اصناف اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت ارسال نمایند.

فرخی با تاکید بر اینکه سوگواره عکس عاشورایی «شور حسینی» در راستای ثبت و ترویج فرهنگ عاشورایی و مکتب حسینی برگزار می‌شود، گفت: نگاه سوگواره بر پایه رسالتی است که حضرت زینب(س) در روز عاشورا داشته است و امیدوارم ما هم بتوانیم با توجه و بر اساس تخصص خود، این فرهنگ عاشورایی را روایت کنیم. علاقه مندان به شرکت در این سوگواره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۰۳۴۴۳۳۱۰۴۶۵ و یا ۰۹۱۳۱۴۸۰۴۱۱تماس بگیرند.

انتهای پیام
دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی «شور حسینی» برگزار می شود

منبع:ایـسنا
? دومین سوگواره مجازی عکس عاشورایی «شور حسینی» برگزار می شود