دشمن در تهاجم فرهنگی، نسل آینده را هدف قرار داده است

دانشجو کرمانی گفت: دشمن‌ روی خانم‌ها کار می‌کند تا نسل بعدی را هدف قرار دهد؛ چرا که اگر مادری نتواند فرزند خود را به خوبی تربیت کند، نسل بعدی با مشکل روبه‌رو می‌شود. به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری نذیر کرمان؛ به بهانه هفته حجاب و عفاف گفتگوی صمیمی با فاطمه دوست‌محمدی دانشجوی محجبه رشته […]

دانشجو کرمانی گفت: دشمن‌ روی خانم‌ها کار می‌کند تا نسل بعدی را هدف قرار دهد؛ چرا که اگر مادری نتواند فرزند خود را به خوبی تربیت کند، نسل بعدی با مشکل روبه‌رو می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری نذیر کرمان؛ به بهانه هفته حجاب و عفاف گفتگوی صمیمی با فاطمه دوست‌محمدی دانشجوی محجبه رشته پزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان و حافظ ۱۵ جزء قرآن کریم در حاشیه نمایشگاه پوشش ایرانی – اسلامی که به همت حوزه مقاومت حضرت زینب سلام‌الله علیها در حال برگزاری در مسجد مصلای حضرت زهرا سلام‌الله علیها بود؛ داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

از خودتان برایمان بگویید؟

فاطمه دوست‌محمدی دانشجوی سال دوم رشته پزشکی از دانشگاه شهید باهنر کرمان موفق به حفظ ۱۵ جزء از کلام‌الله مجید هستم.

نظر شما در مورد حجاب چیست؟

حجاب از نظر من محدودیتی نیست؛ بلکه یک حکم الهی است برای ظاهر شدن یک خانم در اجتماع با حفظ ارزش‌های خودش.

تابه‌حال پیش‌ آمده از پوشش نامناسب و بدحجابی برخی افراد در محیط خجالت بکشید؟

بله؛ گاهی اوقات با دیدن این افراد و پوشش ناهنجار آنها من شرمنده می‌شوم و به‌جای آنها خجالت می‌کشم.

پوشش خارج از عرف چه آسیبی می‌تواند برای خانواده داشته باشد؟

خارج از عرف بودن چیزی باعث می‌شود نسبت به او جلب‌ توجه شود وقتی چیزی که جلب‌ توجه می‌کند و هم به کسانی که به آن توجه می‌کنند آسیب‌هایی دارد و وقتی کسی که مرکز توجه باشد، آسایش و آرامش ندارد و هر روز در پی آن است از مد روز عقب نیفتد و این فرد نمی‌تواند تمام تمرکزش روی کارش بگذارد بخشی به‌عنوان توجه به خانم از دست می‌دهد و در اجتماع هم فرد ضرر می‌کند و هم کسانی که به آنها توجه می‌کنند و در خانواده این خانم مادر این خانواده است موقعی به خانه می‌رود این آرامش در خانه ندارد و برای بچه‌هایش نمی‌تواند این آرامش فراهم کند و وقت لازم برای نتیجه بهتر برای خانواده فراهم کند و این باعث آسیب می‌شود.

چه راهکارهایی برای برخورد با معضل بدحجابی پیشنهاد می‌کنید؟

به نظر من حجاب خارج از اینکه حکم اسلام است برای کشور ما قانون است و برای قانون همیشه مجازاتی است و به نظرم مسئولین کشور در قبال بدحجابی مسئول هستند به‌ هرحال باید قانون باشد مثل یک ماشین چراغ‌ قرمز رد می‌کند، جریمه می‌کنند؛ برای بدحجابی هم باید یک تدبیری اندیشیده شود، از طرف مردم هم باید امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر باشد؛ ولی کار اصلی توسط مسئولین باید انجام شود باید حجاب نهادینه‌سازی در جامعه شود.

چرا دشمن حجاب را هدف قرار داده است؟

چون خانم‌ها درون‌مایه جامعه اسلامی‌اند و نسلی را تربیت می‌کنند، این نسل آینده‌ساز این کشور و ادامه‌دهنده راه اسلام است وقتی یک خانم نتواند بچه خوبی تربیت و تحویل جامعه دهد نسل بعدی با مشکل روبه‌رو می‌شود و پس دشمن‌ روی خانم‌ها کار می‌کند تا نسل بعدی را هدف قرار دهند.

آیا ازدواج یک دانشجو مانع تحصیلش نمی‌شود؟

من قبل از اینکه وارد دانشگاه شوم با همسرم آشنا شدم به نظرم خیلی بهتر در محیطی که دخترها و پسرها بعد از ۱۸ سال هم دانشجو می‌شوند و جَو خوبی بین آنها نیست وقتی شما همسر دارید یک آرامشی دارید و دغدغه‌های که دیگران دارند شما ندارید.

دیدگاه سایر دانشجوها نسبت به شما که ازدواج کردید چطوری است؟

تعجب می‌کنند شما چه طوری این رشته انتخاب کردی و ازدواج هم کردید حداقل می‌گذاشتید دو سه سال درس می‌خواندید بعد ازدواج می‌کردید من حرفشان را قبول ندارم چرا من که می‌خواهم ازدواج کنم الان ازدواج می‌کنم تا این آرامش از الان داشته باشم.

چه توصیه‌ای به هم سن و سال‌های خودتان دارید؟

 اینکه تحت‌تأثیر محیط قرار نگیرند؛ مثلاً در محیطی تازه قرار می‌گیرند باعث شود از آن اعتقادات دست بردارند این چیزی در بین دانشجوهاست که در فضای که با اعتقاداتشان همخوانی ندارد سریعاً عوض می‌شوند و بعد این حجابی می‌گیرند در دانشگاه برای آنها شخصیت می‌آورد و مثل بقیه رفتار نمی‌شود خیلی با ارج با قرب‌تر رفتار می‌شود؛ حجاب محدودیت نیست یک مصونیت است برای خانم بتواند راحت در اجتماع حاضر شود.

در پایان این گفت‌وگوی صمیمی فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت زینب سلام الله علیها از این بانوی محجبه قدردانی کرد.


انتهای خبر/
دشمن در تهاجم فرهنگی، نسل آینده را هدف قرار داده است

منبع:آرمـان
? دشمن در تهاجم فرهنگی، نسل آینده را هدف قرار داده است