دستور بازداشت قاتل فراری در زرند صادر شد/ کمک به اختفای متهم، جرم است

نذیر کرمان/کرمان در پی درگیری منجر به قتل جوانی ۲۵ ساله در یکی از روستاهای زرند که عصر امروز، ۱۴ فروردین اتفاق افتاد، دادستان شهرستان، با تائید این خبر از صدور دستور بازداشت قاتل فراری خبر داد. رضا یعقوبی در این رابطه اظهار کرد: با اعلام گزارش درگیری و قتل یک جوان در یکی از […]

نذیر کرمان/کرمان در پی درگیری منجر به قتل جوانی ۲۵ ساله در یکی از روستاهای زرند که عصر امروز، ۱۴ فروردین اتفاق افتاد، دادستان شهرستان، با تائید این خبر از صدور دستور بازداشت قاتل فراری خبر داد.

رضا یعقوبی در این رابطه اظهار کرد: با اعلام گزارش درگیری و قتل یک جوان در یکی از روستاهای زرند، بلافاصله با اعزام بازپرس به محل، دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع و دستگیری قاتل صادر شده اما به دلیل حساسیت موضوع، جزئیات پرونده و نتیجه اقدامات اطلاعاتی و پلیسی پس از دستگیری قاتل از طریق روابط عمومی دادگستری شهرستان انجام خواهد شد. 

 دادستان زرند تصریح کرد: با توجه به آن که قاتل در حین فرار نیز درگیری‌های منجر به جرح دیگری نیز داشته، گمانه زنی‌هایی در خصوص انگیزه وی انجام گرفته و شایعاتی مطرح شده که می‌تواند در فرایند دستیگری و روند رسیدگی به موضوع خلل ایجاد کند و به همین دلیل ضروری است، تنها در صورتی که اطلاعاتی از محل اختفای قاتل وجود دارد صرفا به نهادهای اطلاعاتی و پلیسی اعلام شود و از انتشار اخبار کذب یا اطلاع‌رسانی غیرمسئولانه از سوی افراد غیر مرتبط خودداری شود.

 یعقوبی در پایان با تاکید بر جرم انگاری مساعدت به فرار متهم خاطرنشان کرد: مطابق قانون مجازات اسلامی تسهیل فرار متهم و یا کمک به اختفای آن جرم است و در این راستا در صورت اثبات موضوع، برای مرتکبان نیز پرونده قضایی تشکیل و اقدام قاطع قانونی علیه آن‌ها نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام 
دستور بازداشت قاتل فراری در زرند صادر شد/ کمک به اختفای متهم، جرم است

منبع: ایـسنا
? دستور بازداشت قاتل فراری در زرند صادر شد/ کمک به اختفای متهم، جرم است