دسته روی هیئت های عزارداریِ رفسنجان در تاسوعا و عاشورا ممنوع است

فت فتو/کرمان مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان دستورالعمل جدید برگزاری مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونایی را در این شهرستان تشریح کرد. “امیر زینلی” امروز ۲۶ مردادماه اظهار کرد: دستورالعمل برگزاری مراسم در روز های تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونا، توسط ستاد ملی ابلاغ شده که همه موظف […]

فت فتو/کرمان مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان دستورالعمل جدید برگزاری مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونایی را در این شهرستان تشریح کرد.

“امیر زینلی” امروز ۲۶ مردادماه اظهار کرد: دستورالعمل برگزاری مراسم در روز های تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونا، توسط ستاد ملی ابلاغ شده که همه موظف به اجرای آن هستند.

وی افزود: برای روزهای تاسوعا و عاشوا حرکت دسته‌های عزاداری در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امامزادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و … نیز ممنوع است.

زینلی تصریح کرد: توصیه اکید ما این بوده که نذری‌های ایام محرم و صفر به صورت خام و خشک باشد و از مردم خواسته‌ایم که همچون سال‌های گذشته غذاهای پخته و آماده نداشته باشند، اگر به هر دلیل تمایل به انجام این کار دارند طبخ غذا در آشپزخانه انجام و در خارج از محل‌های برگزاری مراسم‌ سوگواری توزیع داشته باشند، زیرا توزیع در مکان‌ عزاداری ممنوع بوده و بهتر است این نذری را در میان نیازمندان توزیع کرده و به جهت عدم ایجاد تجمع در محل، غذا را درب منزل به آنان تحویل دهیم.

مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان بیان کرد: بیشترین تمرکز این روزها بر روی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیئت‌های مذهبی بوده و تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیئت‌ها صورت گرفته است.

زینلی تصریح کرد: در چند روز اخیر تذکراتی به برخی از هیات‌ها داده شده تا نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دقت نظر بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری جلسات در فضاهای سرپوشیده، برگزاری مراسم سوگواری در ادارات، فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و حرکت دسته‌های عزا ممنوع است.

وی اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلافاصله موضوع را به سامانه صدای هیئت گزارش دهند تا اقدام به‌موقع صورت پذیرد.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? دسته روی هیئت های عزارداریِ رفسنجان در تاسوعا و عاشورا ممنوع است