دستان دو پزشک رفسنجانی جان کودک ۶ ساله را نجات داد

رئیس بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب رفسنجان از نجات جان دختری شش ساله توسط متخصص های جراحی مغز و اعصاب این مرکز خبر داد. به گزارش فت فتو از رفسنجان؛ علی موسوی گفت: دختر بچه شش ساله که با کاهش سطح هوشیاری و فلج اعصاب چشمی ۱۶ مرداد ماه به این مرکز مراجعه کرده بود […]

رئیس بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب رفسنجان از نجات جان دختری شش ساله توسط متخصص های جراحی مغز و اعصاب این مرکز خبر داد.

به گزارش فت فتو از رفسنجان؛ علی موسوی گفت: دختر بچه شش ساله که با کاهش سطح هوشیاری و فلج اعصاب چشمی ۱۶ مرداد ماه به این مرکز مراجعه کرده بود توسط متخصصین جراحی مغز و اعصاب جراحی شد و حال عمومی او خوب است؛ هوشیاری بیمار کامل شده و فلج اعصاب چشمی بهبودی قابل ملاحظه پیدا کرده است.

رئیس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) توضیح داد: این بیمار سه سال پیش در یزد جراحی شده بود و با عود توده و کاهش سطح هوشیاری و اختلالات حرکات چشم مراجعه کرده بود. در مرحله اول شانت بیمار مورد تعویض قرار گرفت و سپس جراحی توده کیستی ناحیه خلف ساقه مغز در طول مدت ۳ ساعت و با استفاده از میکروسکوپ جراحی انجام گرفت.

وی یاد آور شد: این عمل از عمل های نادر در استان و اولین عمل نادراز این نوع در شهرستان رفسنجان بود.

رئیس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) از همکاری و همراهی پرسنل این مرکز یادکرد و گفت : در هر عمل موفق علاوه بر پزشکان متخصص جراح و پزشکان بیهوشی، تیم اتاق عمل ، بخش های آی. سی یو و تمام کادر درمان دخیل هستند .

علی موسوی ادامه داد: این بیمارستان امکانات خوبی برای درمان بیماری های نیازمند به جراحی مغز و اعصاب دارد. پرسنل مجرب در اتاق عمل، بیهوشی، آی. سی.یو بخش مغز و اعصاب وجود دارند ؛تمام جراحی های ستون فقرات ساده و پیچیده؛ همچنین تومورهای مغزی، بیماری های عروقی مغزی، بیماری های مادرزادی از جمله میلومننگوسل لیپو میلومننگوسل و بیماریهای اعصاب محیطی امکان جراحی را داریم.

انتهای پیام/
 
دستان دو پزشک رفسنجانی جان کودک ۶ ساله را نجات داد

منبع:آرمـان
? دستان دو پزشک رفسنجانی جان کودک ۶ ساله را نجات داد