داوری: اخراح فتحی گنجی از اردوی تیم ملی صحت ندارد/ دوست دارم به دوومیدانی کمک کنم

افشین داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی نذیر کرمان، در خصوص عملکرد دوومیدانی‌کاران در مرحله نخست لیگ دوومیدانی اظهار کرد: تیم‌های خوبی در مرحله نخست لیگ دوومیدانی شرکت کرده بودند و به همین دلیل هم رقابت خوبی بین آنها برگزار شد. امیدوارم که باشگاه‌ها بتوانند به اهدافی که مدنظر داریم ما را نزدیک کنند. زیرا […]

افشین داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی نذیر کرمان، در خصوص عملکرد دوومیدانی‌کاران در مرحله نخست لیگ دوومیدانی اظهار کرد: تیم‌های خوبی در مرحله نخست لیگ دوومیدانی شرکت کرده بودند و به همین دلیل هم رقابت خوبی بین آنها برگزار شد. امیدوارم که باشگاه‌ها بتوانند به اهدافی که مدنظر داریم ما را نزدیک کنند. زیرا در دوومیدانی شرایطی است که شاید خیلی برای بخش اقتصادی کافی نباشد اما باز می‌توانند ما را به مدال‌آوری در میادین برون مرزی کمک کنند.

پیشینه احسان حدادی خودش گویای همه چیز است

وی درباره اینکه با توجه به رکوردهای ثبت شده چقدر امیدوار به کسب مدال در هانگژو هستید، گفت: در بخش بانوان فصیحی و اسماعیل‌نژاد نفرات ما را در هانگژو تشکیل می‌دهند و برای همین عملکرد آنها در مرحله نخست لیگ دوومیدانی خوب بود. خوشبختانه بچه‌های ما از نظر رکوردی شانس خوبی برای رفتن روی سکو دارند. احسان حدادی هم پیشینه درخشانش گویای همه چیز است و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. حسن تفتیان هم تقریبا به تازگی ثابت کرد کسب توانایی مدال در شرایط سخت را دارد آن هم به واسطه عملکرد خوبی که از خودش در مسابقات قهرمانی آسیا به معرض نمایش گذاشت. امیدوارم او بتواند با شرایط آماده‌ای وارد رویداد هانگژو شود و در آنجا خوش بدرخشد.

هشت سهمیه به ما تعلق گرفته است

سرپرست فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: واقعا اگر بخواهیم به فکر رفتن روی سکو فکر کنیم باید از نظر مالی خوب بچه‌ها را حمایت کنیم تا تلاش‌های ما منجر به رقم زدن اتفاقات خوب باشد. بالاخره هشت سهمیه به ما تعلق گرفته و باید با توجه به این سهمیه‌ها بتوانیم در این رویداد عملکرد خوبی داشته باشیم.

در فضای فعلی دوست‌دارم به ورزش دوومیدانی کمک کنم

داوری درباره اینکه آیا برنامه‌ای برای حضور در انتخابات دارد یا خیر، پاسخ داد: هر زمان مسئولان وزارت ورزش به ما دستور بدهند انتخابات را برگزار می‌کنیم بالاخره چارچوب‌هایی دارد که باید طبق آن جلو برویم. هنوز اتفاقی رخ نداده است، اما به نوعی حد و حدود را از وزارت خانه پیگیری خواهیم کرد تا پس از آن به جمع‌بندی نهایی برسیم و فعلا ترجیح می‌دهم صحبتی انجام ندهم. البته تمامی دوومیدانی‌کاران علاقه‌مند هستند در فضای فعلی به ورزش دوومیدانی کمک کنند و خودم علاقه‌مندم اگر شرایط فراهم شد در خدمت این رشته باشم.

وی درباره آخرین شرایط حدادی برای حضور در هانگژو عنوان کرد: حدادی تمریناتش را ادامه می‌دهد و باید یک رکوردی را از خودش به ثبت برساند. او یکی از شانس‌های اصلی ما برای کسب مدال در هانگژو محسوب می‌شود. در مجموع یک مسابقه و رکوردی داشته باشد تا شرایطش مشخص شود. پس از آن هم تصمیم‌گیری خواهیم کرد پس از اردوی تهران در کدام شهر به تمریناتش ادامه دهد.

اخراج فتحی‌گنجی از اردوی تیم ملی صحت ندارد

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در واکنش به اخراج فتحی‌گنجی از اردوی تیم ملی گفت: ما بنا به دستور کمیته فنی دو فرصت به فتحی‌گنجی برای حضور در بازی‌های آسیایی دادیم تا وارد ترکیب اعزامی به هانگژو شود. نخستین رقابت او حضور در قزاقستان و قهرمانی آسیا بود اما از آنجایی که سرباز است باید نیروهای نظامی موافقت می‌کردند، در نهایت نتوانستیم اعزامش کنیم چون روادید او به دست ما نرسید. فرصت دوم هم به او حضور در مرحله نخست لیگ بود که در این مسابقات هم غیبت داشت. اینکه برخی‌ها می‌گویند او از اردوی تیم ملی اخراج شده صحت ندارد زیرا ما از تمام ورزشکاران درخواست کرده‌ایم با توجه به بهسازی و بازسازی ورزشگاه آفتاب خوابگاه این مجموعه را ترک کنند زیرا قرار است نماینده کنفدراسیون دوومیدانی آسیا برای بازدید از آخرین امکانات ما برای برگزاری مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به اینجا سفر کند.

داوری اظهار کرد: فتحی‌گنجی واقعأ پسر با اخلاقی است و اینکه تحت تاثیر چه کسی قرار گرفته اطلاعی ندارم. حتی با توجه به مستعد بودنش درخواست دادم که برادر حسین شایان از سوئد برایش نیزه مناسب با بُرد ۸۵ تهیه کند. از نظر ما او کسی است که شانس بالایی برای کسب ورودی المپیک در آینده دارد. 

انتهای پیام/
داوری: اخراح فتحی گنجی از اردوی تیم ملی صحت ندارد/ دوست دارم به دوومیدانی کمک کنم

منبع:آنـــا
? داوری: اخراح فتحی گنجی از اردوی تیم ملی صحت ندارد/ دوست دارم به دوومیدانی کمک کنم