دانشگاه‌ها در مرداد پذیرای مصاحبه با دانشجویان دکتری خواهند بود

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه نذیر کرمان، آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ در روز جمعه، ۴ اسفند ۱۴۰۲ در ۱۵۴ شهر، ۱۸۶ حوزه اصلی و ۵۶۸ حوزه فرعی برگزار شد. تعداد ۱۵۱ هزار و ۶۴۳ نفر در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده […]

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه نذیر کرمان، آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ در روز جمعه، ۴ اسفند ۱۴۰۲ در ۱۵۴ شهر، ۱۸۶ حوزه اصلی و ۵۶۸ حوزه فرعی برگزار شد.

تعداد ۱۵۱ هزار و ۶۴۳ نفر در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۵ درصد زن و ۵۵ درصد مرد هستند. در تهران ۳۶ هزار و ۳۰۹ نفر شرکت کننده در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ هستند.

گروه علوم انسانی با ۲۹ کدرشته و ۱۰۱ هزار و ۷۸۸ نفر داوطلب بزرگترین گروه حاضر در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ است. داوطلبان در گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان به رقابت با یکدیگر پرداختند.

یک درصد از فارغ التحصیلان آموزش و پرورش، ۷۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی، ۲ درصد از فارغ التحصیلان مؤسسات غیر انتفاعی، ۱۳ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، ۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور، ۳ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای و یک درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در کنکور دکتری ۱۴۰۳ شرکت کردند.

تعداد کدرشته‌های آزمون دکتری ۱۴۰۳ در علوم انسانی ۲۹ عدد، در علوم پایه ۱۴ عدد، در فنی و مهندسی ۲۰ عدد، در کشاورزی و منابع طبیعی ۱۸ عدد، در هنر ۷ عدد و در دامپزشکی ۱۹ عدد است.

آزمون دکتری در دو مرحله کتبی و مصاحبه برگزار می‌شود و نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ به صورت کارنامه در دهه اول یا نیمه اول اردیبهشت ۱۴۰۳ منتشر می‌شود و پس از آن در خرداد فرآیند انتخاب رشته و معرفی داوطلبان مجاز برای مصاحبه صورت می‌گیرد و در نهایت در مرداد مصاحبه دانشگاه‌ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

نادیا عابد
دانشگاه‌ها در مرداد پذیرای مصاحبه با دانشجویان دکتری خواهند بود

منبع:آنـــا
? دانشگاه‌ها در مرداد پذیرای مصاحبه با دانشجویان دکتری خواهند بود