خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی و شیوع تب کریمه کنگو

رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: مردم از خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی خودداری کرده و بیماری تب کریمه ‌کنگو را جدی بگیرند. رئیس دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار«نذیر کرمان»  از شناسایی  یک نفر مبتلا به تب کریمه کنگو در سیرجان خبر‌‌داد. سیدعلی رضوی‌نسب گفت:  این بیماری به صورت ناگهانی شروع می‌شود و […]

رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: مردم از خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی خودداری کرده و بیماری تب کریمه ‌کنگو را جدی بگیرند.

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار«نذیر کرمان»  از شناسایی  یک نفر مبتلا به تب کریمه کنگو در سیرجان خبر‌‌داد.

سیدعلی رضوی‌نسب گفت:  این بیماری به صورت ناگهانی شروع می‌شود و خونریزی از بینی، تب و سردرد، کوفتگی و بی اشتهایی، درد عضلانی و گیجی، استفراغ و بی‌حالی از علایم و نشانه های این بیماری است. 

وی بیان کرد: ذبح دام در منازل و معابر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، چرا که این اقدام می‌تواند منجر به آلودگی محیط و افزایش شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام شود.

به گفته رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب‌کریمه کنگو از تماس مستقیم پوستی مخاطی با خون و ترشحات آلوده دامی در حین ذبح و از خرید گوشت‌های بدون مهر دامپزشکی خودداری شود.

سیدعلی رضوی‌نسب به شهروندان توصیه کرد: در صورت خرید گوشت دام هایی که از سلامت آن ها مطمئن نیستند، گوشت را به مدت ۲۴ ساعت در دمای کمتر از چهار درجه سانتیگراد در یخچال نگهداری کنند؛ سپس با پوشیدن دستکش نسبت به قطعه قطعه کردن، شستشو و بسته‌بندی آن اقدام شود.

انتهای خبر/سعید
 
خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی و شیوع تب کریمه کنگو

منبع:آرمـان
? خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی و شیوع تب کریمه کنگو