حسینی: رئیس‌جمهوری شخصا رفع مشکل مردم را پیگیری می‌کند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: رفع مشکلات مردم از تاکیدات مهم رئیس‌جمهور است و شخصا آنها را پیگیری می‌کند. به گزارش نذیر کرمان از رفسنجان، سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان رفسنجان با تاکید براینکه مدیریت دولت سیزدهم یک مدیریت میدانی است، اظهار داشت: بر همین اساس تیم […]


معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: رفع مشکلات مردم از تاکیدات مهم رئیس‌جمهور است و شخصا آنها را پیگیری می‌کند.

به گزارش نذیر کرمان از رفسنجان، سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان رفسنجان با تاکید براینکه مدیریت دولت سیزدهم یک مدیریت میدانی است، اظهار داشت: بر همین اساس تیم آن در همه شهرها و شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کنند و به رصد مشکلات مردمی می‌پردازند.

وی به هفته دفاع‌مقدس پرداخت و با گرامیداشت یاد فداکاران آن دوران گفت: امروز هم ما باید با همان روحیه جهادی و مقاوم کار کنیم، تاکید مقام معظم رهبری هم همین است.

وی اضافه کرد: برای حفظ سرمایه اجتماعی و آگاهی آنها باید هم به شدت و با سرعت کار و هم این کارها را تبیین و اطلاع‌رسانی کنیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه دولت کنونی در عمر دوساله خود کارهای بسیار خوبی انجام داده است، بیان کرد: این درحالی است که ما در اوایل کار روزهای سختی داشتیم، کسری بودجه شدید داشتیم و با کمبودهای فراوان دست و پنجه نرم می‌کردیم، اما حالا کمبود نداریم و مصوبات زیادی به سرانجام رسیده است.

حسینی اضافه کرد: گاهی ممکن است کندی‌هایی وجود داشته باشد اما نتیجه کار بر آن می‌چربد، امسال برای اولین‌بار خرید گندم از مرز ۱۰ میلیون تن عبور کرد، ممکن است گاهی با تاخیر پولش پرداخت شود، اما قطعی و تضمینی است و امید را در دل کشاورز زنده نگه می‌دارد.

وی به تحولات در کشور بویژه در حوزه سیاست خارجی پرداخت و با تاکید بر اینکه عزت را همه ما می‌توانیم درک کنیم، ابراز داشت: ارتباطاتی با همسایگان یا قدرت‌های بزرگ جهانی که روزی می‌خواستند ما را منزوی کنند، داریم.

حسینی ادامه داد: پارسال دنبال انزوا سازی بودند و با هم اجماع داشتند، همه به ضد انقلاب کمک کردند و دنبال بحران و بی‌ثبات‌سازی کشور ما بودند اما ما با تدبیر از آن روزها گذشتیم، اینها هزینه دارد، وقت نیروهای خودی را می‌گیرد و بخشی از مسوولان را درگیر می‌کند، اما آن روزها را طوری پشت سر گذاشتیم که جهان متوجه شد باید بپذیرد نظام اسلامی یک درخت تنومندی است که با این بادها و توفان‌ها آسیبی نمی‌بیند.

وی به مسائل اصلی شهرستان رفسنجان اشاره داشت و با بیان اینکه پسته در این شهرستان بسیار مهم است،گفت: همه مسوولان باید دست به دست هم دهند، کمک کنند تا مشکلات این حوزه بویژه سرمازدگی محصولات کشاورزی برطرف شود، بخش خصوصی هم می‌تواند به خوبی پای کار باشد، ضمن اینکه بنیه علمی سازمان انرژی اتمی نیز در حوزه آفت‌زدایی می‌تواند کمک‌کننده باشد.

*استان‌های مختلف کشور دچار مشکل آب هستند

حسینی به مساله آب پرداخت و با تاکید بر اینکه استان‌های مختلف کشور دچار مشکل آب هستند، بیان کرد: کارهای خوبی دارد انجام می‌شود، علی‌رغم محدودیت‌هایی که وجود دارد، وزارت نیرو از وزارتخانه‌های موفق است، در همین استانِ کرمان، آبرسانی به بم و بروات انجام شد به رفسنجان و کرمان و غیره هم می‌رسد، آب دریا منبع پایداری است، چیزی که استفاده از آن در کشورهای مختلف هم رایج است.

وی تصریح کرد: حل مشکلات مردم از تاکیدات مهم رئیس‌جمهور است و شخصا آن‌ها را پیگیری می‌کند، مسائل مختلف از جمله مدارس، ورزش و غیره باید حل شوند، اینها نیازهایی است که در همه استان‌ها مطرح می‌شوند، آیت‌الله رئیسی در هر استانی به آنها تاکید و صنایع و معادن بزرگ را برای ساختن آثار و برکات در پیرامون خود موظف می‌کند.

حسینی به مسوولیت‌های اجتماعی شرکت مس اشاره داشت و عنوان کرد: مدیریت قبلی این شرکت کارهایی را انجام داد که آن مسوولیت‌ها را باید مدیرعامل جدید ادامه دهد.

وی به بحث اشتغال پرداخت و با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی، گفت: دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه رفسنجان به این امر ورود کند، شما می‌گویید، ۱۰ هزار نفر بیکار داریم، اما برخی شهرستان‌ها که آنجا می‌رویم، می‌گویند ما دنبال می‌گردیم که نیروی ماهر پیدا کنیم و افراد را در واحدهای صنعتی به کار بگیریم.

وی ادامه داد: برخی درس خوانده‌اند اما کار عملی بلد نیستند، صحبت‌هایی شده تا هم مدارس و هم دانشگاه‌ها روی این مساله تاکید کنند.

معاون پارلمانی رئی‌ جمهور جدیت کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را دارای اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: سال گذشته برخی از فرزندانمان در خیابان‌ها بودند، همان کسانی که در مدارس و دانشگاه‌های ما درس خوانده بودند، این امر نشان می‌دهد مسوولیت سنگین‌تری داریم.

وی به مسکن و طرح‌های دولتی در این حوزه اشاره و ابراز داشت: این امر در شهرهای مختلف در حال پیگیری است، در رفسنجان هم همینطور، این شهر سرآمد بوده و حالا هم فرزندانش باید اینگونه باشند.

*طرحی مبنی بر ساماندهی اتباع بیگانه در مجلس تصویب نشده است

حسینی به سازماندهی اتباع بیگانه پرداخت و با تاکید بر اینکه متاسفانه طرحی مبنی بر ساماندهی آنها در مجلس تصویب نشده، عنوان کرد: اتباع در همه جای کشور هستند و فقط اختصاص به رفسنجان ندارد، همه با معضلات آن دست و پنجه نرم می‌کنند که امیدواریم در سطح کشور حل شود.

وی اضافه کرد: شما در میدان و در خط مقدم هستید، اگر پیشنهاداتی در این زمینه دارید ارائه کنید.

پایان پیام/۸۰۰۶۵

حسینی: رئیس‌جمهوری شخصا رفع مشکل مردم را پیگیری می‌کند

منبع: فــارس
? حسینی: رئیس‌جمهوری شخصا رفع مشکل مردم را پیگیری می‌کند