حریرچی: علایم گذر از پیک پنجم کرونا در ۱۴ استان کشور مشاهده می‌شود

کرمان – فت فتو – معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علایم اولیه گذر از پیک پنجم را در ۱۴ استان کشور مشاهده می کنیم و امیدواریم با مراقب‌ها تا ۲ هفته آینده از این پیک سهمناک بگذریم. به گزارش فت فتو، ایرج حریرچی شامگاه سه شنبه در حاشیه سفر به کرمان و […]

کرمان – فت فتو – معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علایم اولیه گذر از پیک پنجم را در ۱۴ استان کشور مشاهده می کنیم و امیدواریم با مراقب‌ها تا ۲ هفته آینده از این پیک سهمناک بگذریم.

به گزارش فت فتو، ایرج حریرچی شامگاه سه شنبه در حاشیه سفر به کرمان و حضور در گفت و گوی تلویزیونی افزود: پیک پنجم کرونا در ایران ناشی از ویروس کرونا نوع واریانت دلتا به عنوان مسری ترین ویروس شناخته شده جهان، است.

وی ادامه داد: با وجود نشانه‌های اولیه بهبودی شرایط، امیدواریم تعداد کشته های این پیک کرونا نیز کاهش یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پیش بینی برای هفته آینده گفت: متاسفانه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار آزمایش و تست کرونا در کشور داشتیم که به اضافه مواردی که بدون تست مبتلا می‌شوند، ۲۲۰ هزار نفر از مردم ایران روزانه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می شوند.

وی تصریح کرد: روند ابتلا و بستری در ۱۴ استان کشور ثبات یافته و شرایط کرونا در این استان‌ها رو به نزول است اما پیش بینی می‌شود که شمار فوتی‌ها نیز طی روزهای آینده روند صعودی نسبی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: رفتار مردم و مراسمات می تواند سرنوشت و آینده کرونا را در کشور مشخص کند.

افزایش ۶۰ درصدی شیوع کرونا در کرمان/ کمبودی اساسی نداریم

حریرچی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: کرمان جزو بدترین استان ها در شیوع کرونا بود و اکنون یکهزار و ۸۹۵ نفر بستری دارد که ۶۰ درصد از آبان‌ماه سال جاری بیشتر است.

وی افزود: بیمارستان افضلی پور کرمان ۴۷۰ تخت داشته که طی چندماه گذشته به ۵۷۰ تخت ارتقا یافته و ۴۷۰ تحت به بیماران مبتلا به ویروس کرونا و مابقی به نوزادان و زنان زایمان اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: با فداکاری مدافعان سلامت و اقدامات انجام شده، فعالیت در بیمارستان افضلی پور کرمان به صورت فداکارانه دنبال می شود و در این زمینه کمبودی جدی در این کرمان وجود ندارد.منبع:ایرنـا
? حریرچی: علایم گذر از پیک پنجم کرونا در ۱۴ استان کشور مشاهده می‌شود