حذف اپلیکیشن‌های ایرانی استعمار مجازی است/ پلتفورم‌های خارجی سلطان فیلترینگ هستند

محمدمهدی زاهدی گفت: حذف اپلیکیشن‌های ایرانی همواره محتمل است چرا که پلتفورم‌های خارجی سلاطین فیلتر کردن نظرات مختلف هستند. به گزارش فت فتو؛ محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارتباط با از دسترس دانلود خارج شدن دو اپلیکیشن ایرانی روبیکا و ذره‌بین به خبرنگار راه آرمان گفت: اینکه اپلیکیشن های […]

محمدمهدی زاهدی گفت: حذف اپلیکیشن‌های ایرانی همواره محتمل است چرا که پلتفورم‌های خارجی سلاطین فیلتر کردن نظرات مختلف هستند.

به گزارش فت فتو؛ محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارتباط با از دسترس دانلود خارج شدن دو اپلیکیشن ایرانی روبیکا و ذره‌بین به خبرنگار راه آرمان گفت: اینکه اپلیکیشن های ایرانی از دسترس خارج می شوند ارتباط مستقیمی با وابسته بودن فعالیت های ما در فضای مجازی به شرکت های خارجی دارد که هیچ پایبندی عملی به شعار آزادی های اجتماعی ندارند و کاملا استعماری رفتار می کنند.


وی افزود: متاسفانه در ۸ سال گذشته هیچ اقدامی در زمینه حکمرانی دیجیتال و مباحث راهبردی فضای مجازی صورت نگرفته و سند راهبردی فضای مجازی تدوین نشد تا بتواند حمایت لازم را در تقویت ابعاد مختلف حکمرانی دیجیتال اعمال کند.


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: از دسترس خارج شدن اپلیکیشن های داخلی نه بار اول است که رخ داده و نه بار آخر خواهد بود، تا زمانی که این وابستگی به خارج وجود داشته باشد، وقوع این گونه اتفاقات محتمل خواهد بود چرا که پلتفورم های خارجی سلاطین فیلتر کردن نظرات مختلف هستند.


انتهای پیام/
حذف اپلیکیشن‌های ایرانی استعمار مجازی است/ پلتفورم‌های خارجی سلطان فیلترینگ هستند

منبع:دانــا
? حذف اپلیکیشن‌های ایرانی استعمار مجازی است/ پلتفورم‌های خارجی سلطان فیلترینگ هستند