جریمه و برگشت، در انتظار خودروهای ورودی به استان کرمان/ تداوم محدودیت ها تا ۶ شهریور

فت فتو/کرمان سرپرست پلیس راهور استان کرمان گفت: برخلاف دوره های قبل، خودرویی که بخواهد وارد استان شود، علاوه بر جریمه، حتما برگشت داده می شود و اجازه ورود نخواهد داشت. جریمه ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است و حتما این جریمه باید طی مدت یک ماه […]

فت فتو/کرمان سرپرست پلیس راهور استان کرمان گفت: برخلاف دوره های قبل، خودرویی که بخواهد وارد استان شود، علاوه بر جریمه، حتما برگشت داده می شود و اجازه ورود نخواهد داشت. جریمه ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است و حتما این جریمه باید طی مدت یک ماه پرداخت شود.

سرهنگ”امیر معین الدینی” شامگاه ۲۵ مردادماه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان اظهار کرد: براساس آخرین تدابیر ستاد ملی کرونا که به پلیس ابلاغ شده، از ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه خروج پلاک های بومی و ورود پلاک های غیربومی به استان ها ممنوع است.

وی افزود: حدود ۳۲۰ نفر از همکاران ما در ۱۶ نقطه از ورودی های استان کرمان به صورت سه شیفت کنترل ورودی ها را به عهده دارند.

معین الدینی تصریح کرد: برخلاف دوره های قبل، خودرویی که بخواهد وارد استان شود، علاوه بر جریمه، حتما برگشت داده می شود و اجازه ورود نخواهد داشت. جریمه ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است و حتما این جریمه باید طی مدت یک ماه پرداخت شود.

وی بیان کرد: این محدودیت ها تا ساعت ۷ صبح ششم شهریورماه ادامه خواهد داشت و درخواست داریم مردم با پلیس همکاری بیش از پیش داشته باشند.

سرپرست پلیس راهور استان کرمان با اشاره به کاهش ۲۸ درصدی سفرها در محورهای استان کرمان در روزهای اخیر افزود: همه دوربین های کنترل تخلفات پلیس در جاده ها و شهرها فعال هستند و پلاک های غیربومی شامل این محدودیت ها می شوند.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیتی برای سفرهای داخل استانی نداریم، اظهار کرد: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ساعت آغاز محدودیت تردد شبانه از ۲۲ به ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه تغییر کرده و تا ساعت سه بامداد منع تردد برقرار است و بعد از عاشورا منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ اعمال می شود.

معین الدینی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: رویکرد ما جلوگیری از جابه جایی خودروها از منطقه ای به منطقه دیگر است و می خواهیم تردد و ورود خورویی از استان های دیگر نداشته باشیم و حتما برگشت داده می شوند.

وی بیان کرد: تعداد شهدای خدمت پلیس در بیش از یک سال گذشته نشان می دهد پابه پای کادر پزشکی و درمانی در صحنه بوده ایم و پلیس در لایه اول برخورد حضوری با مراجعین قرار دارد لذا درخواست موکد از مردم داریم تجمع نداشته باشند تا به وضعیت عادی برگردیم.

سرپرست پلیس راهور استان کرمان گفت: کادر درمان خسته شده و نیاز به استراحت و تنفس دارند و باید این شرایط را برای آنها به وجود بیاوریم.

وی در بخش پایانی سخنانش درباره محدودیت های ترددر در تعطیلات کنونی افزود: تمام مجوزهای چند ماهه و مدت دار که تا ۲۴ مردادماه جاری صادر شده ملغی است و فرمانداری ها اجازه دارند بنا به شرایط اضطراری مجوز را برای تردد وسائل نقلیه صادر کنند.

معین الدینی همچنین خطاب به عزاداران امام حسین علیه السلام بیان کرد: با توجه به پوشش مشکی عزاردان و عبور در معابر، هم استانی ها دقت بیشتری در رانندگی داشته باشند و از وسائل نقلیه باربری برای حمل و نقل عزاداران حسینی استفاده نکنند.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? جریمه و برگشت، در انتظار خودروهای ورودی به استان کرمان/ تداوم محدودیت ها تا ۶ شهریور