تشریح وضعیت ۴۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در دوران کرونا

فت فتو/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان درخصوص اینکه باتوجه به آنکه دلتا کودکان و نوزادان را نیز درگیر کرده است، درباره مراکز شیرخوارگاه بهزیستی گفت: بهزیستی در استان کرمان ۹۶ مرکز با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر داریم که همه آنها در قرنطینه کامل هستند گفتنی است که ۴۵۰۰ نفر شامل نوزادان، کودکان بی سرپرست و کودکان […]

فت فتو/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان درخصوص اینکه باتوجه به آنکه دلتا کودکان و نوزادان را نیز درگیر کرده است، درباره مراکز شیرخوارگاه بهزیستی گفت: بهزیستی در استان کرمان ۹۶ مرکز با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر داریم که همه آنها در قرنطینه کامل هستند گفتنی است که ۴۵۰۰ نفر شامل نوزادان، کودکان بی سرپرست و کودکان کار، معلولین، سالمندان، بیماران روانی و … و کادر هست لذا خوشبختانه تاکنون مورد ابتلای نداشتیم.

“عباس صادق زاده” در گفت و گو با فت فتو، درباره شرایط بهزیستی در دوران شیوع دلتا گفت: شرایط ما معمولی است و تاکنون هیچ فوتی در مددکاران و کارکنان و در مراکز نداشتیم.

وی با اشاره به فوت دو مددجوی مرکز بم در سه هفته قبل افزود: این دو مددجو معلول ذهنی شدید و یکی از آنها دارای بیماری دیابت شدید بوده و دیگری مشکل ریوی داشته و در حالی که به دلیل بیماریشان در بیمارستان بستری بودن، در همانجا به کرونا مبتلا شده و در همان بیمارستان فوت کردند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان درباره واکسیناسیون مددجویان بهزیستی نیز گفت: تاکنون سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولین شدید و خیلی شدید و همچنین کادر همه مراکز واکسیناسیون شده اند و هم اکنون در حال واکسینه کردن کادر بهزیستی هستیم.

وی درباره واکسیناسیون مبتلایان به اختلال اوتیسم و تالاسمی نیز بیان کرد: متاسفانه بیماران تالاسمی تحت پوشش بهزیستی نیستند اما بیماران مبتلا به اوتیسم باتوجه به اینکه در رده سنی زیر ۲۰ سال هستند لذا به واکسن نیاز ندارند.

صادق زاده با توجه به اینکه کرونای دلتا کودکان و نوزادان را نیز درگیر کرده، درباره مراکز شیرخوارگاه بهزیستی گفت: بهزیستی در استان کرمان ۹۶ مرکز با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر دارد که همه آنها در قرنطینه کامل هستند. گفتنی است که ۴۵۰۰ نفر افراد حاضر در این مراکز شامل نوزادان، کودکان بی سرپرست و کودکان کار، معلولین، سالمندان، بیماران روانی و … و کادر است و خوشبختانه تاکنون مورد ابتلایی نداشتیم.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن را تنها راهکارهای مقابله با کرونا دانست و تاکید کرد: تنها راه برون رفت از این وضعیت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

انتهای پیام
تشریح وضعیت ۴۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در دوران کرونا

منبع:ایـسنا
? تشریح وضعیت ۴۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در دوران کرونا