تشریح ممنوعیت‌های تردد ۲ هفته‌ای در کرمان

کرمان_فت فتو_ رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: به منظور پیشگیری و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی شهروندان، خروج تمامی خودروها با پلاک بومی از شهرها و ورود خودروی های غیربومی به شهرهای دیگر ممنوع است. به گزارش روز دوشنبه فت فتو به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ علی […]

کرمان_فت فتو_ رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: به منظور پیشگیری و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی شهروندان، خروج تمامی خودروها با پلاک بومی از شهرها و ورود خودروی های غیربومی به شهرهای دیگر ممنوع است.

به گزارش روز دوشنبه فت فتو به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ علی رضایی افزود: در پی ابلاغ مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال و تشدید ممنوعیت های تردد ، این ممنوعیت از ۱۲ ظهر روز یکشنبه ۲۴ مرداد شروع شده و تا ساعت ۲۴ جمعه ۵ شهریور ماه در ورودی و خروجی تمام شهرها اعمال خواهد شد.

وی افزود: کنترل های فیزیکی و سیستمی در تمامی محورها صورت خواهد پذیرفت.

رئیس پلیس راه شمال استان، اظهار داشت: براساس قانون هرگونه تخلف در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد و همچنین هر خودرو در طول شبانه روز ، یکبار جریمه خواهد شد.

وی افزود: بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، کلیه خودروهایی که جریمه کرونایی دارند تا یک ماه فرصت پرداخت دارند و در غیر این صورت جریمه های آن‌ها ۲برابر خواهد شد.

سرهنگ رضایی گفت: همه مجوزهایی که تا قبل از تاریخ ۲۴مرداد ماه از سوی هر مرجعی که صادر شده براساس مصوبه ستاد ملی کرونا باطل و صرفاً مجوزهایی که از تاریخ ۲۴ مرداد ماه به بعد توسط مراجع ذی صلاح آن هم در مواقع بسیار ضروری و مدت محدود صادر شده باشد ، اجازه تردد خواهند داشت .

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: تردد بار و مسافر مجاز است، اما ظرفیت ناوگان حمل و نقل مسافر باید یک سوم باشد.

سرهنگ رضایی خاطرنشان کرد: خروج تمامی خودروها با پلاک بومی از شهرها و ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دیگر ممنوع است و این موضوع بصورت استانی کنترل خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه خروج و ورود پلاک های غیربومی را نخواهیم داد.

وی افزود: خودروهای غیربومی نیز که در شهرهای مقصد حضور دارند بایستی ظرف ۲۴ ساعت آینده این شهرها را ترک کنند و در صورت عبور از کمربندی استان های قرمز و یا نارنجی مشمول جریمه نخواهند شد.منبع:ایرنـا
? تشریح ممنوعیت‌های تردد ۲ هفته‌ای در کرمان