تدوین برنامه جامع ساماندهی و تبدیل روستای قنات ملک به عنوان روستای هدف گردشگری مذهبی

به گزارش فت فتو کرمان، جلسه ستاد سیاستگذاری ترویج مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان ، معاون عمرانی استاندار، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و دیگر مسئولان در محل سالن اجتماعات دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید. علی زینی وند استاندار کرمان در […]

به گزارش فت فتو کرمان، جلسه ستاد سیاستگذاری ترویج مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان ، معاون عمرانی استاندار، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و دیگر مسئولان در محل سالن اجتماعات دفتر امام جمعه کرمان برگزار گردید.

علی زینی وند استاندار کرمان در این جلسه به ابعاد ملی و بین‌المللی رسالت و تصمیمات این ستاد اشاره داشت و گفت: کارگروه‌های مختلف بدون نگاه و گرایش شخصی برای ترویج مکتب شهید سلیمانی شکل گرفته‌اند و کار می کنند و از نمودهای آن برگزاری سالگرد سردار دلها است که جزو افتخارات استان خواهد ماند.

زینی‌وند گفت: طرح ساماندهی گلزار شهدای شهر کرمان باید با نظرات کارشناسی مشاور و در مجموع کل سایت با در نظر گرفتن مجموعه‌ اطراف شامل کوه‌، جنگل و غیره دیده شود.  

استاندار کرمان گفت: طرح معرفی روستای گردشگری مذهبی “قنات ملک” دیدگاه ملی و با رویکرد محلی باید اجرایی شود و همه حق و حقوق ساکنان این روستا در اجرای طرح باید دیده شود. طرح ساماندهی روستای زادگاه شهید سلیمانی را برای دنیا و کشور درست می‌کنیم، اما با در نظر گرفتن رفاه مردم و روستای قنات ملک.

براساس این گزارش حجت‌‌الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: در اجرای طرح‌ مرتبط با روستای زادگاه شهید سلیمانی باید دقت داشت که بزرگترین رجال ایثارگر جهان را به دنیا تحویل داده و مورد توجه تمام رسانه‌ها دنیا قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: باید بخشی از مکتب شهید سلیمانی را در زادگاه ایشان به تصویر بکشیم که هنگامه عظیمی را در تاریخ به پا کرده است. این مکان فرهنگ‌سازی و پیام‌هایی را در آینده‌ها منتقل خواهد کرد.

 منبع:مــوج
? تدوین برنامه جامع ساماندهی و تبدیل روستای قنات ملک به عنوان روستای هدف گردشگری مذهبی