بی احتیاطی موجب غرق شدن کودک ۳ ساله در کرمان شد

فت فتو/کرمان رییس اورژانس کرمان گفت: بی احتیاطی موجب غرق شدن کودک سه ساله در استخر آب کشاورزی در جوپار کرمان شد. دکتر”محمد صابری” امروز ۲۴ مردادماه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ظهر امروز پسربچه سه ساله( تبعه افغانستان ) در استخر کشاورزی واقع در محور جوپار به کرمان غرق شد و متاسفانه […]

فت فتو/کرمان رییس اورژانس کرمان گفت: بی احتیاطی موجب غرق شدن کودک سه ساله در استخر آب کشاورزی در جوپار کرمان شد.

دکتر”محمد صابری” امروز ۲۴ مردادماه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ظهر امروز پسربچه سه ساله( تبعه افغانستان ) در استخر کشاورزی واقع در محور جوپار به کرمان غرق شد و متاسفانه جان خود را از دست داد.

 وی افزود: در سامانه اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) بیشترین مکان های ثبت شده منجر به غرق شدگی در سطح استان کرمان مربوط به استخرهای کشاورزی، سدها(به ویژه سدهای خاکی)، مسیر رودخانه، تجمع آب در محل آبشارها و سایر مکان های نامناسب برای شنا است.

صابری خطاب به والدین بیان کرد: برای جلوگیری از چنین حوادث ناگواری نباید کودکان خود را هرگز تنها بگذارید.

وی تصریح کرد: همچنین باید از شنا کردن در مکان هایی که مجهز به امکانات امدادی برای شنا کردن و تحت نظارت نجات غریق نیستند، خودداری کرد.

رییس اورژانس کرمان گفت: در صورت عدم آشنایی با فنون نجات غریق و مواجهه با صحنه غرق شدگی فرد دیگری، لازم است ضمن حفظ خونسردی و تماس فوری با شماره تلفن های امدادی(۱۲۵، ۱۱۵، ۱۱۲) تلاش کنید تا با ابزاری همانند چوب، الوار، طناب یا حلقه نجات، فرد غرق شده را از آب بیرون کشیده و به نزدیک ترین فضای ایمن برای اقدامات نجات انتقال دهید.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? بی احتیاطی موجب غرق شدن کودک ۳ ساله در کرمان شد