بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال اموال قاچاقچیان در استان کرمان ضبط شده است

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، سرهنگ علیرضا سوری، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهدای عرصه امنیت و مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، اظهار داشت: این شهدا جان خود را تقدیم کردند […]

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، سرهنگ علیرضا سوری، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهدای عرصه امنیت و مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، اظهار داشت: این شهدا جان خود را تقدیم کردند تا بتوانند برای مردم آرامش ایجاد کنند و ما برای همیشه مدیون آنها هستیم.

وی با ارائه گزارش عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان طی سال جاری، گفت: در سال جاری تا تاریخ ۱۸ آذر بیش از ۵۵ تن کشفیات انواع مواد مخدر در استان کرمان داشتیم که ۳۳ درصد انهدام باندها و قاچاقچیان مواد مخدر در استان افزایش یافته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال دستگیری بیش از ۵ هزار و ۵۵۸ خرده فروش مواد مخدر در استان کرمان داشتیم که ۲۶ درصد افزایش داشته است، افزود: از ابتدای امسال حدود ۸ هزار نفر معتاد از سطح شهر کرمان جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری انواع طرح‌های ارتقای امنیت و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر اجرا شده است، ادامه داد: در اجرای این طرح‌ها ۳۳ تن انواع مواد مخدر کشف و بیش از هزار نفر دستگیر شده است.

سوری با اشاره به اینکه از سال گذشته اقدامات خوبی در ارتباط با برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر استان انجام شده است، گفت: بیش از دو هزار میلیارد ریال پولشویی و بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اموال قاچاقچیان شناسایی و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه رصد فضای مجازی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان راه‌اندازی شده است، افزود: از این طریق ۳۲ پرونده اطلاعاتی و ۱۲ پرونده عملیاتی تشکیل شده است که منجر به کشف مواد و دستگیری قاچاقچیان شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه از زمان راه‌اندازی بخش رصد فضای مجازی ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از طریق رصد این فضای در استان کرمان کشف و ضبط شده است، ادامه داد: در کشفیات مواد مخدر، کشف مواد صنعتی افزایش پیدا کرده است، اما این مواد مصرف اول کشور و استان کرمان نیست.

وی با بیان اینکه در حوزه مواد مخدر شیشه کشفیات ما کاهشی بوده است اما کشفیات هروئین افزایش پیدا کرده است، گفت: باید آگاهی مردم را نسبت به آسیب‌های مواد مخدر بر جامعه افزایش داد و قطعاً آگاهی مردم از آلودگی آنها به اعتیاد کم می‌کند.

سوری با اشاره به اینکه تجارت مواد مخدر جزو سه تجارت برتر دنیا است و از این محل سودآوری زیادی برای قاچاقچیان دارد، بیان کرد: این سودآوری به قیمت خون و جان مردم است و دشمن جوانان ما را نشانه گرفته است و در دام اعتیاد می‌افتند.

وی با بیان اینکه ایران در کنار کانون بحران مواد مخدر، یعنی کشور افغانستان قرار دارد و این هم مرزی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است، افزود: باید ذهن مردم را نسبت به آسیب‌های جدی مواد مخدر بر جامعه شفاف کرد و خانواده‌ها جوانان خود را دریابند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه پلیس تمام توان خود را برای مقابله با قاچاق مواد مخدر گذاشته است، اما حجم کشت و توزیع این مواد زیاد است، گفت: خانواده‌ها باید مراقبت کنند که فرزندان آنها قربانی منفعت‌طلبی قاچاقچیان مواد مخدر نشوند.

وی با بیان اینکه کمبود کمپ ترک اعتیاد در حوزه ماده ۱۶ یکی از مشکلات استان است، افزود: در جریان برگزاری مزایده فروش خودروهای توقیفی از قاچاقچیان مواد مخدر درخواست داشتیم که به ازای فروش هر خودرو حداقل یک تخت کمپ ماده ۱۶ در کرمان اضافه شود.

انتهای پیام/۵۱۱/
بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال اموال قاچاقچیان در استان کرمان ضبط شده است

منبع: تسنــیم
? بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال اموال قاچاقچیان در استان کرمان ضبط شده است