برگزیدگان مهرواره همدل به استان معرفی شدند

اژدری گفت: طرح مهرواره محله همدل اقدام در راستای حل مشکلات و مسائل مربوط به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی، مذهبی، اخلاقی، حقوقی، خانواده، زنان، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، فساد و انحراف عملکرد و نهایتاً آسیب‌های اجتماعی را در محله‌ها به دنبال داشت.   به […]

اژدری گفت: طرح مهرواره محله همدل اقدام در راستای حل مشکلات و مسائل مربوط به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی، مذهبی، اخلاقی، حقوقی، خانواده، زنان، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، فساد و انحراف عملکرد و نهایتاً آسیب‌های اجتماعی را در محله‌ها به دنبال داشت.

 

به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام اژدری مسئول مهرواره محله همدل استان کرمان با اشاره به اهداف مهرواره محله همدل در استان، اظهار داشت: طرح «مهرواره محله همدل» با رویکرد تقویت زنجیره تواصی و انسانی، همبستگی و مشارکت اجتماعی، تزریق روحیه و ایجاد گفتمان نشاط، امید، خودباوری، خود شناسی، وفاق، امید آفرینی، همدلی، هم فکری، همکاری و هم یاری اجتماعی در استان کرمان اجرایی شد.

وی ادامه داد: همراهی، مهرافزایی، تحول و پیشرفت، اندیشه ورزی، خرد گرایی، عقلانیت اجتماعی و اخلاقی از دیگر محورهای این برنامه بوده که توسط اداره تبلیغات اسلامی استان با همکاری شبکه تبلیغ، اقشار تأثیر گذار فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان اجرا و تبیین شد.

حجت الاسلام اژدری در تشریح اجرایی جزئیات این طرح تصریح کرد: طرح مهرواره محله همدل اقدام در راستای حل مشکلات و مسائل مربوط به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی، مذهبی، اخلاقی، حقوقی، خانواده، زنان، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، فساد و انحراف عملکرد و نهایتاً آسیب‌های اجتماعی را در محله‌ها به دنبال داشت.

وی اضافه کرد: در این طرح دانشجویان، دانش آموزان، معلمان، پژوهشگران، محققان، فعالان فرهنگی و اجتماعی، اقشار تأثر گذار فرهنگی، فرهیختگان علمی و اساتید حوزه و دانشگاه، کارشناسان فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی، کارشناسان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اصناف، تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی، کانون مساجد، سازمان‌های غیر دولتی و دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی و اجرایی استان دعوت شدند که در راستای شناسایی، انتخاب، آسیب شناسی مشکلات و مسائل محل زندگی خودشان و ارائه راهکار از طریق همدلی و هم بستگی عاطفی، هم اندیشی و هم فکری اجتماعی در این پویش اجتماعی و فرهنگی، شرکت فعال داشته باشند.

مسئول طرح محله همدل با بیان این که از هرشهرستان کرمان یک نفر به عنوان برگزیده مهرواره همدل توسط هیات داوران هر شهرستان به استان معرفی می شود، خاطرنشان کرد: هیات داوران شهرستان ها از نمایندگان امام جمعه، سپاه، و چند نفراز فعالین هر شهرستان تشکیل شده اند.

حجت الاسلام اژدری با اشاره به این که از مجموعه ۱۰۰ امتیاز برای هر شرکت کننده ،۷۰ امتیاز را هیات داوران و ۳۰ امتیاز توسط رای مردمی انتخاب می گردد، اظهار داشت: بعد از تولید پوستر برای برگزیدگان هر شهرستان بواسطه تبلیغات، تعداد آرای مردمی هر فرد سبب کسب امتیاز خواهد شد.

این مقام مسئول هیات داوران مرحله استانی را متشکل از نماینده امام جمعه، سپاه و کمیته امداد و چند نفر از فعالین فرهنگی دانست و تصریح کرد: از ۲۲ شرکت کننده که به استان معرفی شده اند، سه نفر برگزیده به مرحله کشوری معرفی می شوند.

مسئول طرح محله همدل با توجه به این که ۲ هزار و پانصد و شصت مسئله در استان کرمان ثبت و حل شد، ادامه داد: در طرح محله همدل بسیاری از مشکلات توسط مردم و مساجد حل شد.

حجت الاسلام اژدری در پایان خاطر نشان کرد: به بهترین‌های شهرستان ها هدیه و بهترین محله‌ای که در سطح ملی رتبه اول تا سوم را کسب کند، ۲۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/ممنبع:آرمان
? برگزیدگان مهرواره همدل به استان معرفی شدند