باغداران با پلیس در پیشگیری از سرقت پسته همکاری کنند

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: نقش آفرینی و همکاری مستمر باغداران با پلیس در بحث پیشگیری از سرقت پسته امری ضروری است. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  سرهنگ مهدی پور امینائی، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در نشست پیشگیری از سرقت در جمع باغداران پسته محور هفت باغ علوی شهر […]

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: نقش آفرینی و همکاری مستمر باغداران با پلیس در بحث پیشگیری از سرقت پسته امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  سرهنگ مهدی پور امینائی، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در نشست پیشگیری از سرقت در جمع باغداران پسته محور هفت باغ علوی شهر کرمان گفت: با توجه به نزدیکی فصل برداشت این محصول، باغداران پسته برای کاهش آمار سرقت در فصل برداشت پسته باید از افراد امین و خوش سابقه برای نگهبانی از باغات خود استفاده و از بکارگیری اتباع بیگانه در این زمینه خودداری کنند.

او با اشاره به اینکه تمهیدات خوبی برای پیشگیری از سرقت پسته اندیشیده شده است افزود: پلیس با اجرای تمهیدات لازم برای حفظ و حراست از دست رنج یک ساله کشاورزان تا پایان فصل برداشت پسته در کنار آنان خواهد بود و نقش آفرینی و همکاری مستمر باغداران پسته با پلیس در بحث پیشگیری و کاهش جرائم موثر و ضروری است.

سرهنگ امینائی با تاکید و درخواست از باغداران در معرفی افراد معتمد و فاقد سابقه در امر نگهبانی از باغات و انبار‌های پسته و تعین صلاحیت آن‌ها که اولین درخواست پلیس شهر کرمان از کشاورزان است گفت: با توجه به گستردگی باغات پسته با همکاری باغداران و قرار داد آن‌ها با شرکت انتظام و فعال کردن گشت‌های پلیس به صورت محسوس و نامحسوس و فعال کردن گشت‌های رضویون امسال باغات پسته به نگهبانان مسلح مجهز می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: بازرسی و کنترل مراکز خرید و فروش پسته در سطح شهر، با تاکید بر ایمن سازی این اماکن و نصب دوربین‌های مداربسته و کنترل مجرمان سابقه دار نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.

او با اشاره به پشتیبانی دستگاه قضائی و جلسات تعاملی پلیس با قضات بیان داشت: در صورت دستگیری سارق پسته پس از هماهنگی با مرجع قضائی تا پایان فصل برداشت پسته به زندان معرفی می‌شوند و طی هماهنگی‌های انجام شده سارقانی که اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند در صورت دستگیری حتی با نداشتن شاکی خصوصی به مدت سه ماه به کمپ اجباری ترک اعتیاد معرفی خواهند شد.

سرهنگ امینائی به کشاورزان، مغازه داران و تاجران پسته توصیه کرد:لازم است برای جابجایی محصول پسته با کلانتری یا پاسگاه محل خود هماهنگ و حتما به توصیه ها، آموزش‌ها و هشدار‌های پلیس توجه کنند.

او در پایان از باغداران و مردم خواست:انبار‌های پسته و اماکن حساس خود را به مرکز هشدار الکترونیک متصل و هرگونه مورد مشکوک را به ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

 منبع:بــرنا
?
باغداران با پلیس در پیشگیری از سرقت پسته همکاری کنند