بازدیددادستان کرمان از اصناف و هیات‌ها/ ۷ واحد پلمب شد

کرمان- فت فتو- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با همراهی معاون دادستان، معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان و هیات همراه به منظور نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مراکز، اصناف و هیات های مذهبی این شهر بازدید کرد و در جریان این برنامه هفت واحد متخلف صنفی پلمب شد. به گزارش ارسالی […]

کرمان- فت فتو- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با همراهی معاون دادستان، معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان و هیات همراه به منظور نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مراکز، اصناف و هیات های مذهبی این شهر بازدید کرد و در جریان این برنامه هفت واحد متخلف صنفی پلمب شد.

به گزارش ارسالی روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری کل کرمان به فت فتو، دادخدا سالاری در حاشیه این بازدید گفت: به دلیل دغدغه مردم درباره شیوع ویروس کووید ۱۹ و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، بررسی های ابعاد رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت مستمرو سرزده و در قالب بازدیدهای محسوس و غیرمحسوس انجام می شود.
وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی را خط مقدم تأمین سلامت عمومی دانست و تاکید کرد:  دراین بازدید سه ساعته  ۷ واحد صنفی پلمب و به تعدادی از واحدهای صنفی برای رفع نقص های موجود تذکر داده که در صورت رفع نشدن مشکلات پلمب خواهند شد.
دادستان کرمان اظهارداشت: در بازدید بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا، بازدیدهای متعددی از واحدهای عرضه مواد غذایی، فروشگاه های بزرگ، رستوران ها، میوه فروشی ها، بستنی فروشی ها، فست فودها، هیات های مذهبی و سایر واحدهای صنفی انجام شد.
سالاری خاطرنشان کرد: حاکمیت به منظور پیشگیری از انتشار ویروس و فراگیر شدن بیماری ها الزامات بهداشتی را در شرایط مختلف تعیین می کند و تمامی اقشار جامعه باید نسبت به رعایت این مفاد توجه لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به مفاد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی عنوان کرد: براساس این قانون هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود، ممنوع است و مرتکبان چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند، به حبس تا یکسال محکوم خواهند شد و مبنای تصمیم گیری در این زمینه ها، تشخیص مراجع مربوطه از جمله دانشگاه علوم پزشکی است.منبع:ایرنـا
? بازدیددادستان کرمان از اصناف و هیات‌ها/ ۷ واحد پلمب شد