ایجاد ۶۱۲ شغل خرد و خانگی از محل تسهیلات مجتمع مس شهربابک

رهیار امور کارآفرینی اجتماعی نهاد مردمی رسالت از ایجاد ۶۱۲ شغل خرد و خانگی از محل تسهیلات مجتمع مس شهربابک خبر داد. به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری«نذیر کرمان»؛ به نقل از روابط عمومی مجتمع مس شهربابک؛ با توجه به نقش اشتغال خانگی در تولید و رونق اقتصادی کشور، در سالیان گذشته تاکید دولت‌ها بر […]

رهیار امور کارآفرینی اجتماعی نهاد مردمی رسالت از ایجاد ۶۱۲ شغل خرد و خانگی از محل تسهیلات مجتمع مس شهربابک خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری«نذیر کرمان»؛ به نقل از روابط عمومی مجتمع مس شهربابک؛ با توجه به نقش اشتغال خانگی در تولید و رونق اقتصادی کشور، در سالیان گذشته تاکید دولت‌ها بر مهاجرت معکوس از شهرها به سمت روستاها و ایجاد شغل‌های خرد و خانگی بوده است. 
 
از همین رو مجتمع مس شهربابک در ادامه انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود، این بار در حوزه کارآفرینی از جنس مشاغل خانگی قدم برداشته است و در سال‌های اخیر با ارائه تسهیلات ۳۷ میلیارد تومانی برای ۶۱۲ نفر ایجاد اشتغال خرد کرده است.
 
محمد مهدی صاحبدل رهیار امور کارآفرینی اجتماعی نهاد مردمی رسالت در این خصوص گفت: این مرکز با حمایت مالی مجتمع مس شهربابک توانسته است با ارائه مشاوره‌های لازم برای کارآفرینان، در ۱۳ رشته مختلف از جمله دامپروری، شهرک‌های صنعتی، صنایع دستی، ورزشی، کشاورزی، آموزشگاه‌های فنی وحرفه‌ای، آموزش و پرورش، عمرانی، فرهنگی، پوشاک، پزشکی و سایر زمینه‌ها ایجاد اشتغال کند.
 
وی تصریح کرد: نهاد مردمی رسالت با استفاده از اعتبار حاصل از گردش مالی مجتمع مس شهربابک توانسته از سال ۹۷ تا ۱۴۰۲ مبلغ ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات را به ۶۱۲ نفر از متقاضیان کسب و کار پرداخت کند و خوشبختانه بیش از ۷۰ درصد این مشاغل هم اکنون در حال فعالیت هستند.
 
صاحبدل با اشاره به این نکته که بیشترین تعداد تسهیلات در بخش دامداری بوده است گفت: در بخش دامپروری نیز از محل اعتبار حاصل از گردش مالی مجتمع مس به ۱۱۸ نفر متقاضی تسهیلات واگذار شده است و اصلاح نژاد دام‌ها اتفاق مثبتی بوده که در زمینه دامپروری افتاده است و از همین جهت می‌توان گفت مجتمع مس شهربابک در تقویت صنعت دامپروری شهربابک نقشی اساسی داشته است.
 
صاحبدل از همکاران خود در نهاد مردمی رسالت و حمایت‌های مالی مجتمع مس شهربابک در زمینه ایجاد اشتغال وکارآفرینی در شهربابک تشکر کرد.

انتهای پیام/ شهربابک 
ایجاد ۶۱۲ شغل خرد و خانگی از محل تسهیلات مجتمع مس شهربابک

منبع:آرمـان
? ایجاد ۶۱۲ شغل خرد و خانگی از محل تسهیلات مجتمع مس شهربابک